Magazin
12 ogledov

Ljubite čokolado? Napasite oči!

Otroci, psi in mačke ... največji zvezdniki starih oglasov za čokolado in kakav.
1/25
Žurnal24 main
Kakav in čokolada sta zvezdnika že dolgo. In že zdavnaj so nastali oglasi, ki so med čokoladne zasvojence mamili otroke in odrasle.

Kakav so v Srednji in Južni Ameriki oboževali že dolgo pred prihodom Evropejcev. Azteški vladar Montezuma II. naj bi vsak dan za večerjo pil vročo čokolado, ki so mu jo postregli v zlati čaši in jo je jedel z zlato žlico. Montezumova čokolada (z obvezno peno) je morala biti odišavljena z vanilijo in drugimi začimbami. Kakav so v Evropo iz Amerike prinesli španski osvajalci in do sredine 17. stoletja sta bila kakav (doma naj bi bil v predgorju Andov v porečju Amazonke in Orinoka) in čokolada med Evropejci že zelo priljubljena.

V fotogaleriji si oglejte plakate s starimi oglasi za kakav in čokolado! Na nekaterih boste prepoznali čokolade, ki so še vedno na policah trgovin. Le embalaža in oglasi so drugačni. In novi okusi. A veliko čokoholikov prisega le na temno (s čimvečjim deležem kakava) ali klasično mlečno čokolado. Stari oglasi za čokolado pa so že zdavnaj dobili prostor tudi na majicah, podstavkih za krožnike, pločevinastih škatlah za shranjevanje živil, koledarjih in številnih drugih malenkostih za dom, predvsem kuhinjo.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.