Magazin
6 ogledov

Povratek k prvotnemu sporočilu

Pepelka, vendar v operni izvedbi. (Foto: Zurnal24) Žurnal24 main
V Mini teater prihaja Perraultova Pepelka, s katero se tudi nadaljuje Lutkovna nomadska akademija. Lutkovna predstava se vrača k prvotnemu Perraultovem sporočilu.

V Pepelki, ki je bila proglašena za najbolj priljubljeno pravljico vseh časov, bosta igrala Vanja Plut in Saša Tabaković. Kot so zapisali na spletni strani Mini teatra, se lutkovna predstava režiserja Aleksandra Leljavskega vrača k prvotnemu Perraultovemu sporočilu, da pravljica ne pripada izključno samo otroški publiki, temveč tudi odraslim.

Premiera lutkovne predstave bo v četrtek. Leljavski je Pepelkino zgodbo združil z malo znano zgodbo Alana Alexandra Milnea o Pepelkinem dnevniku. Sam zgodbo vidi po eni strani kot mit in po drugi strani kot portret krušne družine.

Scenograf predstave je Aleksander Vahramejev, glasbo pa je napisal Jegor Zabelov. Za beloruske umetnike bo v predstavi novost tudi majhnost odra, saj so v ostalih gledališčih vajeni večjega prostora.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.