Na predvečer francoskega prevzema predsedovanja Evropski uniji je imel predsednik Sarkozy na javni televiziji France 3 napovedan intervju. Prvi mož Francije je za škandal poskrbel že pred samim začetkom. Ko so ga pripravljali na intervju, Sarkozy ni skoparil z jeznimi komentarji, ki jih je delil studijskim delavcem na televizijski postaji.
Ni ga pozdravil
Kot je mogoče videti na posnetku, je Sarkozyja s tira spravil tehnik, ki
predsedniku ni vrnil pozdrava po tem, ko si je Sarkozy nataknil mikrofon in rekel
"halo". "Gre za vprašanje lepih manir. Ko si v gosteh, imaš pravico pričakovati pozdrav. Ali pa
to ni javna televizija. Neverjetno," se ni mogel zadržati.
Francoski predsednik je na koncu še poudaril, da tehnik ne bi smel delati na državni televiziji. Za tem se je obrnil k voditelju intervjuja Gerardu Leclarku in ga vprašal, koliko časa je bil v Sibiriji. S tem je ciljal na to, koliko časa je bil izoliran v francoskem medijskem prostoru. Le nekaj trenutkov pozneje je prej nervozni predsednik pred kamerami nasmejan razlagal, kako bo Francija s predsedovanjem rešila Evropsko unijo.
Posnetek je v hipu obkrožil svet. Medtem so vsi prepričani, da so ga na spletu objavili delavci, ki so bili ogorčeni nad dejstvom, da je Sarkozy med intervjujem podajal kritike na račun javne televizije.
Sarkozyjevo živčnost si oglejte na videoposnetku.