Na ministrstvu za finance so navedli, da je bila realizacija prihodkov v devetmesečju za 5,9 odstotka nižja od načrtovane, realizacija odhodkov pa je za načrtovano zaostajala za tri odstotke. Primanjkljaj v letošnjem devetmesečju je tako za 12,8 odstotka presegel načrtovanega.
Lani smo beležili presežek
Proračunski prihodki so v enakem obdobju lani znašali približno 6,30 milijarde evrov, odhodki pa 5,88 milijarde evrov. V obdobju od januarja do konca septembra lani je državna blagajna beležila proračunski presežek v višini 422,6 milijona evrov.
Julija sprejeti drugi rebalans letošnjega proračuna sicer predvideva, da bo proračunski primanjkljaj znašal približno 1,85 milijarde evrov. V državni proračun naj bi se letos predvidoma steklo 7,92 milijarde evrov, odhodki pa naj bi znašali 9,76 milijarde evrov.
0
ogledov
1,17 milijarde evrov minusa
Prihodki državnega proračuna so v obdobju od januarja do konca septembra znašali 5,35 milijarde evrov, odhodki pa 6,52 milijarde evrov. Proračunski primanjkljaj je narastel na približno 1,17 milijarde evrov.