Slovenija > Črna kronika
24 ogledov

Medvedka napadla tekača

Slika je simbolična. (Foto: BOBO) Žurnal24 main
V občini Ribnica je v soboto dopoldne medvedka napadla moškega, ki je tekel po cesti Otavice-Mala gora.

V križišču za cesto Ribnica-Črni vrh je 43-letni tekač zagledal medvedko, ki je tekla za njim, ga ujela ter ga večkrat ugriznila.

Potek ko je zdravstveno pomoč poiskal v Zdravstvenem domu v Ribnici, so ga huje poškodovanega z reševalnim vozilom prepeljali v ljubljanski Klinični center. Po zadnjih vesteh iz bolnišnice moški ni več v življenjski nevarnosti. Policisti so o dogodku obvestili pristojne na Zavodu za gozdove, pristojnega inšpektorja in lovce.

Posebnih ukrepov zaradi napada v Lovski družini Ribnica niso izvedli. Kot so pojasnili, je medvedka napadla moškega na gozdni poti, ki ni v bližini naselja. Ljudem, ki se odpravijo na to območje ali se tudi sicer gibljejo v gozdu, svetujejo previdnost, čeprav so takšni napadi, kot se je zgodil v soboto, zelo redki. Kot so še dodali, se je verjetno moški znašel med njo in njenimi mladiči, zato ga je medvedka tudi napadla.

Komentarjev 1
  • Tammyou_2041 03:37 21.junij 2025.

    🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲