Policisti PU Nova Gorica so bili v soboto nekaj pred 12. uro obveščeni, da je pri soteskanju na Fratarici (slap Parabola) pri naselju Log pod Mangartom prišlo do nesreče, v kateri se je ena oseba poškodovala.
Na kraju dogodka je bilo ugotovljeno, da se je poškodoval 37-letni državljan Nemčije, ki se je s še šestimi rojaki iz Nemčije udeležil organiziranega soteskanja pod vodstvom vodnika ene od športnih agencij iz Zgornjega Posočja, specializirane za tovrstne aktivnosti. Udeleženci so uporabljali ustrezno opremo, vključno z zaščitnimi čeladami, neoprenskimi oblekami in primerno obutvijo.
Okoli 11.40, ko so bili približno na polovici poti, so med spuščanjem prispeli do odcepa ob skalah kanjona. Moški se je v tistem trenutku nahajal v sredini skupine. Med prečenjem je zdrsnil približno pol metra in padel v vodo. Pri tem se mu je noga ujela med dva kamna, zaradi česar si je poškodoval nogo med kolenom in gležnjem.
Na kraj so bili napoteni gorski reševalci GRS Bovec, ki so poškodovanca na kraju oskrbeli. Nato ga je prevzela dežurna helikopterska ekipa GRS, ki ga je s helikopterjem prepeljala na nadaljnje zdravljenje v Splošno bolnišnico Jesenice.
Policija je na podlagi do zdaj znanih dejstev izključila tujo krivdo.