Slovenija > Črna kronika
6245 ogledov

Smrtonosen napad na Štajerskem: Psi so že bili v prekrškovnih postopkih

policija zavarovala območje, kjer so našli truplo novorojenčka Profimedia Fotografija je simbolična.
Predstavnika mariborske policije in uprave za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin sta podala izjavo o tragični smrti ženske na Dravskem polju.

Na Policijski upravi Maribor so potrdili, da je bila smrt starejše ženske na območju Miklavža na Dravskem polju najverjetneje posledica poškodb, ki ji jih je zadal pes. 

Pokojna je imela v lasti tri pse, dva sta imela status nevarnega psa. Vsi trije štirinožci so bili sicer pred tem v lasti sina pokojne, v zadnjem letu pa je skrb za živali in lastništvo prevzela pokojna, je dejal predstavnik PU Maribor Matej Harb.

"Ob prihodu na kraj je bila za ograjo stanovanjske hiše opažena 84-letna ženska, ki je mrtva ležala na tleh. Ob njej so bili trije psi," je pojasnil Harb.

"Ženska je bila v kritičnem trenutku ob stanovanjski hiši sama, s psom pasme bull terier ter dvema psoma pasme argentinska doga," je povedal Harb.

Dodal je, da na PU Maribor v letošnjem in lanskem letu niso obravnavali primera napada ali ugriza psov, ki bi imel za posledico smrt osebe.

Pse odpeljali v zavetišče

Direktorica mariborskega območnega urada Uprave RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin Helena Dolajš je razkrila, da so pristojni pse odvzeli in jih namestili v zavetišče.

Psi so že bili predmet prekrškovnih postopkov, vendar je bil takrat lastnik teh psov sin pokojne. Dolajš je danes potrdila, da so ga prvič obravnavali leta 2023, in sicer zaradi nezagotavljanja varstva psov na javnih površinah in neskladja v povezavi s cepljenjem proti steklini.

V začetku leta 2024 je urad za dva psa izdala odločbo o dodelitvi statusa nevarnega psa zaradi napadov na psa in človeka. V začetku maja 2024 so pse lastniku odvzeli, ker so onemogočali izvedbo uradnega policijskega postopka, in jih namestili v zavetišče, a so se nato vrnili k lastniku. Zatem je bilo lastništvo psov preneseno na njegovo mamo.

Policija še preiskuje vse okoliščine tragičnega dogodka, tudi v smislu utemeljevanja razlogov za sum oziroma ugotavljanja znakov kaznivega dejanje povzročitve smrti iz malomarnosti po 118. členu Kazenskega zakonika (KZ-1).

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 13
  • Yvonneyi_9900 14:59 18.junij 2025.

    🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲

  • Kmodri_ 22:38 28.maj 2025.

    Dežela psov, medvedov, volkov in bakrenoljubcev....le Slovencev ne!

  • atamama 22:02 28.maj 2025.

    Tako zblojeno kot smo zadnjih 10 let okoli živali, njih zaščite, definicije ''čuteča bitja'', količine zveri še nismo bili v Sloveniji. Koliko časa so bili šakali zaščiteni? Kdo je bil ''stroka'' ki je to definiral? In danes, ko je jasno, ...prikaži več da je z entropijo šakala vse zajebal, zakaj ga ne imenujemo javno, ''strokovnjaka'' Enako s psi, opredelitev nevaren, odvzem in stroški. Budale smo mi ki to gledamo namesto da bi dali nazaj pooblastilo lovcem, cucek 50m stan v gozdu-mrtev cucek.