Slovenija > Črna kronika
0 ogledov

Odpuščeni streljal na direktorja

Rudolf Hruškar je en dan pred streljanjem sklical novinarsko konferenco, na kate Žurnal24 main
Na Hrvaškem je 62-letni delavec, ki so ga odpustili, streljal na direktorja podjetja in ga hudo ranil. Strelec se je sam predal policiji.

Nekaj po deveti uri zjutraj je 62-letni Rudolf Hruškar vdrl v pisarno 38-letnega direktorja transportnega podjetja Ivana Ščapeca. Ustrelil ga je v nogo, roko in trup, nato pa pobegnil.

Ščapeca so najprej odpeljali v splošno bolnišnico Zabok, zaradi hudih poškodb pa so ga nato prepeljali v zagrebško bolnišnico, vendar ni več v kritičnem stanju. Strelec se je sam predal policistom in je v priporu.

62-letnik je po poročanju hrvaških medijev streljal na direktorja, ker  je tožil podjetje zaradi nezakonite odpovedi pred dvema letoma. Kot je povedal lastnik podjetja Josip Bačani, se je Rudolf ves čas kregal z nadrejenim, potem pa je odšel na bolniško zaradi težav z depresijo. Ko je podjetje zahtevalo, da ga pregledajo v ambulanti v Zaboku, je Rudolf to zavrnil in odšel v Zagreb, kjer je dobil zdravniško potrdilo, da je bolan. Ko se je vrnil na delo, so ga odpustili, Rudolf pa je vložil tožbo.

 

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.