Slovenija > Črna kronika
22 ogledov

Sekal drva na minskem polju

Minsko polje, na katerem je prišlo do nesreče, je bilo po zagotovilih oblasti ja Žurnal24 main
Neeksplodirane mine na Hrvaškem še vedno predstavljajo nevarnost. 48-letnik je stopil na mino in ostal brez desnega stopala, poškodovano ima tudi drugo nogo.

Nesreča se je zgodila, ko je Nuraga Sejdinović v gozdu blizu Osijeka sekal drva. Na kraj nesreče so prišli policisti, reševalci in pirotehniki. Potrebovali so kar eno uro, da so ga rešili, saj so morali najprej zavarovati območje.

Pri zavesti do prihoda rešilca

Sejdinović je bil v gozdu s svojim bratrancem, ki je tudi poklical reševalce. Kljub težkim poškodbam je bil ponesrečenec vse do njihovega prihoda pri zavesti. "Slišal sem le, da je nekaj počilo, nato pa je zakričal, da ga je zadelo v nogo," je še vedno pretresen dejal bratranec poškodovanega Hamdija Sejdinović. Ponesrečenec je izgubil veliko krvi, vendar je zdaj njegovo stanje stabilno.

Minsko polje dobro označeno
Območje, na katerem sta bratranca sekala drva, je bilo sicer zelo jasno označeno. Sicer pa je v osiješko-baranjski županiji kar 180 kvadratnih kilometrov, na katerih še vedno lahko naletite na mine. 

Komentarjev 1
  • Kimberlyye_3015 00:54 21.junij 2025.

    🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲