Goran Klemenčič, minister za pravosodje v vladi Mira Cerarja, je marca 2016 razrešil stečajnega upravitelja Dragana Vukovića z obrazložitvijo, da "ni več vreden javnega zaupanja". Tega je zapravil s kršenjem določil zakona o izvršbi in zavarovanju, včasih tako hudim, da je sedel na zatožno klop.
Mogoče pa se je kombi spremenil v čebelnjak
V Beogradu rojenemu magistru znanosti, ki živi v Solkanu in je slovenski državljan, so med drugim očitali, da je ob izterjavi 105.000 evrov dolžniku zasegel tudi štiri vozila. Vsa so konec maja 2013 ponujali na dražbi, a prodali le avtodom, na ponovljeni dražbi julija istega leta pa volkswagnovega kombija menda niso več dražili, ker je dolžnik poplačal dolgove. Kupca sta našla avto znamke mercedes in štirikolesnik, usoda kombija, ocenjenega na 2400 evrov, pa ni bila znana.
Dolžnik je povedal, da ga je na drugo dražbo pripeljal in mislil, da so ga vseeno prodali, zato se mu je čudno zdelo, ko je dve ali tri leta kasneje dobil od upravne enote poziv, naj vrne registrske tablice.
Vuković je zatrdil, da kombija ni prevzel, saj bi moral v tem primeru izdati potrdilo. Po njegovem ga je morda dolžnik "prodal po delih, slišal sem tudi, da ga je odpeljal v svoj gozd in preuredil v čebelnjak, vendar tega ne morem dokazati".
Dela v domu starejših občanov
Ob tem naj bi Vuković skrival spis v tej zadevi in ga leta 2016, po svoji razrešitvi, ni hotel izročiti izvršiteljski zbornici. "Moji prostori so bili v lasti Hypo leasinga in nisem mogel do njih. Toda po deložaciji so to dokumentacijo dobili," je zatrjeval 71-letni upokojenec, ki je zanikal krivdo v še eni obtožbi: v nekem drugem izvršilnem postopku naj bi si protipravno prilastil 2400 evrov, ki mu jih je nakazal dolžnik za povračilo dolga.
Na ljubljanskem okrožnem sodišču so ga spoznali za krivega po vseh treh točkah obtožnice in obsodili na enotno kazen leto in štiri mesece zapora, ki pa jo lahko v roku treh let odsluži z delom v splošno korist. Nezadovoljen s sankcijo se je lani pritožil na višje sodišče – in delno uspel. Očitka glede kombija so ga oprostili zaradi pomanjkanja dokazov, obstali pa sta obtožbi zaradi ponareditve ali uničenja uradne listine, knjige, spisa ali arhivskega gradiva ter poneverbe in neupravičene rabe tujega premoženja, torej skrivanja izvršilnega spisa in prisvojitve denarja. Nova kazen se je glasila devet mesecev zapora, ki ga trenutno služi z delom v splošno korist v enem od domov starejših občanov.
Bila naj bi stara šara
Čeprav kazni še ni odslužil, se je prejšnji teden spet znašel na zatožni klopi. Pred ljubljansko okrožno sodnico Evo Senica Visočnik se tokrat otepa obtožbe, da je 8. julija 2015 na sedežu ljubljanskega podjetja zarubil 38 premičnin, od katerih naj bi jih 13, med njimi po dva prenosnika in monitorja, projektor ter tiskalnik, odpeljal v svoje poslovne prostore, dražbe zanje pa ni razpisal. Dolžnika naj bi oškodoval za 958,41 evra. S tem je, tako tožilstvo, zagrešil kaznivo dejanje protipravne prilastitve stvari ob preiskavi ali izvršbi, za kar je zagroženih od šest mesecev do pet let zapora.
Vuković, ki zavrača krivdo, je povedal, da gre "za staro šaro", ki ni bila vredna slabih 960 evrov, kar je očitno potrdil tudi oškodovanec s tem, ko je vložil premoženjskopravni zahtevek v višini 758,41 evra. A tudi tega obtoženec, ki ga zastopa odvetnik Bruno Krivec, ne priznava.
Odnesel 120 parov čevljev
V preteklosti se je Vuković že večkrat pojavljal v medijih. Po poročanju Slovenskih novic je leta 2013 iz prodajalne Kopitarne Sevnica odnesel 120 parov čevljev, čeprav naj bi bil dolžnik povsem drugo podjetje. Leta 2014 je zaradi dolgov družbe Electa Naložbe prodajal audija Q7 in BMW Z4 cabrio, last sina ljubljanskega župana Zorana Jankovića, Damijana Jankovića. Čeprav sta imela za seboj že lepo število kilometrov, audi prek 500.000, beemve pa 220.000, ju je ocenil na kar 17.400 oziroma 21.600 evrov, kar je zainteresirane kupce zelo razburilo.
Oba jeklena konjička je nazadnje za nekaj tisočakov manj kupil Damijanov prijatelj, menda zase, pač zato, ker sta bila dobra.
domen.mal@styria-media.si
🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲
da se je na veliko tatalo čefurjem slovenska državljanstva, je bila ena največjih napak v zgodovini te države...prava nacionalna katastrofa...krivi so pa slovenski komunajzarski politiki, ki bi morali biti za to strogo kaznovani....
spet en čefur, kdo pa drug...