Pred osnovno šolo v mestu Tacoma v ameriški zvezni državi Washington je v petek zjutraj po lokalnem času moški z več streli iz pištole ubil 30-letno učiteljico Jennifer Paulson.
Zločinec je pobegnil, med begom pa ga je nato ubil šerifov pomočnik. Umor naj bi izvršil Jed Waits, sicer znanec ustreljene, s katerim sta pred leti skupaj študirala.
Moški je bil v učiteljico očitno zaljubljen, saj jo je nenehno klical po telefonu, ji pošiljal rože in medvedke.
Paulsonovi je prekipelo, ko je spomladi 2008 prišel v šolo, čeprav je bila prepričana, da ne ve, kje dela. Zahtevala je sodno prepoved približevanja in jo tudi dobila.
Nekaj časa je imela mir, nato pa ga je pretekli petek opazila v bližini svoje hiše. Poklicala je policijo, ki ga je aretirala.
Waits je plačal varščino in bil izpuščen na prostost. Svoje težave z neuslišano ljubeznijo pa je teden dni po aretaciji uredil s pištolo.