Slovenija > Črna kronika

Zaradi sveče umrlo 12 deklet

V požaru, ki je izbruhnil na dekliški šoli v Tanzaniji, je umrlo 12 učenk. Žurnal24 main
V požaru, ki je izbruhnil na dekliški šoli v Tanzaniji, je umrlo 12 učenk. Po zadnjih podatkih policije v prestolnici Dar es Salam naj bi požar povzročilo dekle, ki se je učilo ob prižgani sveči.

Požar na srednji šoli Idodi v pokrajini Iringa, ki se nahaja okoli 460 kilometrov jugozahodno od glavnega mesta, je izbruhnil v soboto zvečer. Po zadnjih podatkih naj bi požar povzročilo dekle, ki se je učilo ob prižgani sveči.

"Požar je popolnoma uničil zgradbo, v kateri so se nahajale spalnice učenk. Po zadnjih podatkih je umrlo 12 učenk, 20 je ranjenih," je dejal načelnik v Iringi Evarist Mangala. "Zaenkrat še preiskujemo točne vzroke požara, vendar ga je po vsej verjetnosti zanetila sveča, ob kateri se je v nočnem času učila ena izmed učenk,“ je še dodal načelnik.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.