Slovenija
42 ogledov

Dana namesto Maline

Marko Hren, direktor Dane, z etiketo malinovca, vrsto let pri nas najpopularnejš Žurnal24 main
55 let blagovne znamke. Pri izboru imena lepa Dana premagala malinovec.
Tudi lani dobiček. A manjši. Lanski dobiček, ki je znašal 130 tisoč evrov, je bil slabši od načrtovanega, vzrok za to pa pripisujejo veliki konkurenci na trgovskih policah. "Lahko bi bil višji, a smo se odločili, da del namenimo našim kupcem v obliki ugodnih pakiranj," pove Marko Hren.

"Ko so se leta 1955 ustanovitelji podjetja Destilacija in promet alkoholnih pijač Mirna na Dolenjskem odločili tri leta staro podjetje preimenovati, so z vžigalicami žrebali med predlogoma Malina – po že takrat priljubljenem malinovcu – in Dana – po lepi ljubici enega izmed njih," po 55 letih Danine zgodbe pove Marko Hren, ki podjetje vodi danes.

V tem času so Danin logotip zamenjali štirikrat, in to vsakih 17 ali 18 let. "Mislim, da pri teh menjavah niso bila pomembna leta, temveč bolj težke razmere, v katerih se je podjetje znašlo, in nov logotip je bil le del novih poti iz kriz," pravi Hren.

Svetlo obdobje vode
Novo svetlo obdobje se je po Hrenovih besedah za Dano začelo po letu 2003, ko so začeli polniti naravno mineralno vodo, še vedno pa ohranili proizvodnjo sokov in žganja.

25 odstotkov slovenskih potrošnikov embalirane vode pije dano.

Lani so prodajo na domačem trgu povečali za dober odstotek, jim je pa ta na tujih trgih, med katerimi je najpomembnejši ameriški, padla za 28 odstotkov. Črpališče in zalogovnik vode nameravajo letos posodobiti in urediti povezavo s polnilnimi linijami. Posodobili bodo tudi siruparno in hladilnico.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.