Slovenija
65 ogledov

Hrvatje so nam prodali čoln

(Foto: Klemen Aber)
1/2
Žurnal24 main
Pomorska policija Koper je dobila nov policijski čoln.

Čoln so poimenovali P-89 v spomin na 20. obletnico akcije Sever, v kateri je slovenska policija leta 1989 preprečila takrat napovedani miting resnice.

Cena: 183.282 evrov
Čoln v dolžino meri devet metrov in doseže hitrost okrog 54 vozlov oziroma okrog 80 kilometrov na uro. Ima odlične manevrske sposobnosti. Cena čolna je 183.282 evrov z DDV. Tri četrtine sredstev je prispevala EU, četrtino pa slovenski proračun. Čoln sme prevažati največ 12 oseb, vendar bodo navadno na njem trije: vodja patrulja in dva policista mornarja.

Narejeno na Hrvaškem
Izdelalo ga je hrvaško podjetje RIS Marine. Zaradi zaprte kabine bo čoln uporaben v vsakem vremenu. Za nakup novega plovila se je slovenska policija odločila na podlagi zahtev Schengenske evalvacijske komisije.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.