Slovenija
19789 ogledov

Janša: 'Tip je zaj**** celo državo, zdaj bo pa odletu zaradi enega dopusta'

Janez Janša Profimedia Janez Janša.
Janez Janša je v večerni oddaji spregovoril o aktualnih političnih dogajanjih, interpelaciji vlade, aferi Karigador ter o svojem pogledu na vladno ravnanje pod vodstvom Roberta Goloba.

Prvak SDS Janez Janša je po vloženi neuspeli interpelaciji ter po oprostilni sodbi Trenta bil gost v oddaji 24ur zvečer. V slednji se je dotaknil najbolj perečih tem, ki so trenutno stvar debate v Sloveniji. Janša je v studiu še enkrat zavrnil kritike predsednika vlade Roberta Goloba, češ da gre pri interpelaciji zgolj za zapravljanje čas poslancev.

"Gre za več kot glasovanje. Predsednik vlade se je grdo zlagal. Dejal je, da je pokojninski zakon, ki smo ga soglasno sprejeli in ga tudi uskladili z vsemi socialnimi partnerji leta 2012, poslabšal položaj upokojencev, v resnici pa je zaustavil padanje pokojnin," je pojasnil Janša. Obenem je tudi zavrnil obtožbe, da gre pri interpelaciji zgolj za predreferendumski populizem.

Robert Golob | Avtor: KPV Predsednik vlade Robert Golob. KPV
Afera Karigador

Janša je spregovoril tudi o aferi Karigador, ki jo je razkril Pop TV. Slednji je objavil elektronska sporočila, ki sta si jih izmenjala podjetnik Tomaž Subotič in njegova nekdanja žena Jana Pleša. Subotič in njegova bivša žena sta imela sklenjeno predporočno pogodbo, po katerem ji ob ločitvi ne bi pripadalo nič. Subotič je nato kljub temu pristal, da ji v obliki darila pokloni stanovanje v vrednosti 500.000 evrov ter prav toliko denarja.

Subotiča poleg uspešne podjetniške kariere v središču pozornosti medijev drži tudi poznanstvo s predsednikom vlade Robertom Golobom. Slednji je s partnerico Tino Gaber bival v Subotičevi hiši na morju. Takrat naj bi vrata hiše za Goloba in Gaber odpirala prav Jana Pleša, saj je Subotič, po lastnih besedah, takrat okreval po operaciji.

Vrh ledene gore

Janez Janša je dopustovanje pri Subotiču označil le za vrh ledene gore. "Tako delujejo tisti, ki mislijo, da so dobili državo, ne v upravljanje, ampak v last. Gospod Golob je velikokrat rekel, da je njegova največja zasluga to, da je premagal janšiste, ki jih je sedaj treba očistiti iz vseh struktur. In misli, da je to bianco menica, da lahko počne karkoli. Večina njegovih poslancev je prav tako prepričana v to, bi rekel, brezmadežno spočetje."

Janez Janša | Avtor: Epa Epa
V nadaljevanju je Janša pojasnil, da o KPK nima ravno dobrega mnenja, saj naj bi po njegovem mnenju velikokrat delovala tako, kot je bilo oportuno za levo stran. "Če bi tukaj hotela ravnati tako kot ji veleva zakon, bi to mnenje že izdala. Gospodu Golobu in tej vladi je mogoče očitati še tisočkrat hujše zadeve. Včeraj sem srečal človeka, ki mi je rekel – bom ponovil dobesedno, čeprav gre za grde besede – 'tip je zaj**** celo državo, zdaj bo pa odletu zaradi enega dopusta.' Ta stvari ni nepomembna, je pa vrh ledene gore," je še povedal.

Med drugim je Janša mnenja, da bo rezultat referenduma jasno dal vedeti, ali se bomo jeseni odpravili na predčasne volitve.

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 57
  • Plavi-mil 08:38 25.april 2025.

    Človek je povedal samo RESNICO, nič drugega, ampak enim opranoglavcem to ne pride v možgane, ker jih nimajo, jih je komunizem kastriral že ob rojstvu.

  • Pierre 16:00 24.april 2025.

    Naj raje drži gofljo in se spoka v penzijo

  • Avatar Antikrist99
    Antikrist99 16:00 24.april 2025.

    Bando janšistično bi morali peljati v Kočevski Rok in šc! Brezna bi bila kmalu polna!