Slovenija
23 ogledov

Kaj pa varnost, gospodje?

Miha Pečoler (Foto: Žurnal24) Žurnal24 main
Že tako klavrnega stanja na cestah cestarji s peščico evrov ne bodo mogli izboljšati.

V raziskavi o kakovosti cest, ki jo je pred leti naredil nemški ADAC, se je Slovenija uvrstila na sam rep lestvice. Pristojni so zdaj priznali, da se je stanje od leta 2006 še poslabšalo, v istem dahu pa so letos popravilu cest namenili le petino denarja v primerjavi s tistim letom.

Luknja pri luknji. To najzgovornejše priča o tem, da je pri nas varnost v prometu zaradi stanja cest pač drugotnega pomena, bolj kot varnost voznikov pa so pomembni nakupi letal in patrij.

Huda zima že kaže prve posledice v številnih novo nastalih luknjah na cestiščih, z meseci bodo postajala še klavrnejša. In kako na vprašanje, zakaj je tako malo sredstev namenjenih popravilu cest in to po tako hudi zimi, odgovorijo pri Direkciji RS za ceste? Da bodo po preučitvi stanja cest najverjetneje zaprosili za dodatna sredstva. Kdaj pa bodo ta prišla? Ko bo na cestah umrlo naslednjih 20 ljudi in bodo mediji poročali o moriji na naših cestah, ministru Vlačiču pa ne bo preostalo drugega, kot da razmere vzame v svoje roke, čeprav bi jih moral že veliko prej. Pa naj navežem to težavo na še eno, ki niti ni toliko nova, kar pa ne pomeni, da je kaj manj pereča. Že pred leti je inštruktor varne vožnje Brane Küzmič komentrial stanje naših cest kot katastrofalno, saj naj bi za trasiranje uporabljali veliko slabši asfalt kot drugod po Evropi, kar že samo po sebi občutno vpliva na varnost, po drugi strani pa bomo zdaj kmalu imeli še luknjo pri luknji. Potem se bomo pa res vsi vozili z javnim prevozom, saj bo vse drugo predstavljalo smrtno nevarno početje.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.