Slovenija
0 ogledov

Kmalu spet pogovori o plinovodu

(Foto: iStockphoto) Žurnal24 main
Tiskovni predstavnik ruskega energetskega giganta Gazproma Sergej Kuprijanov je danes dejal, da naj bi bila v letu 2009 narejena študija o izvedljivosti za plinovod Južni tok.

Napovedal je tudi, da se bodo v roku enega meseca nadaljevali pogovori s Slovenijo o medvladnem sporazumu.  Za ruski radio Eho Moskvi je predstavnik Gazproma dejal, da težav v zvezi s projektom Južni tok ni. ˝Zdaj delamo na študiji o izvedljivosti. Podpisali smo medvladne sporazume z Grčijo, Bolgarijo, Madžarsko in Srbijo. V Avstriji je bila oblikovana nova vlada, s katero bomo nadaljevali z delom,˝ je dejal Kuprijanov.

˝In v roku enega meseca bomo šli v Slovenijo na nadaljevanje pogovorov o medvladnem sporazumu,˝ je dodal. Ob tem je izrazil pričakovanje, da bo študija o izvedljivosti pripravljena v letu 2009, poroča ruska tiskovna agencija Itar-Tass.

Plinovod Južni tok, preko katerega naj bi letno šlo 30 milijard kubičnih metrov plina, je skupen projekt Gazproma in italijanskega Enija. Postavitev plinovoda, ki naj bi začel delovati v letu 2013, naj bi bila vredna med sedem in 10 milijard evrov, po nekaterih ocenah pa tudi dvakrat toliko. Sestavljala naj bi ga dva kraka. Poleg kraka iz Rusije, pod Črnim morjem do Bolgarije, Srbije, Madžarske, Avstrije in Slovenije v Italijo, naj bi v Italijo šel tudi krak, ki bi se iz Bolgarije razcepil v Grčijo in nato pod Jadranskim morjem v južno Italijo.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.