Slovenija
16279 ogledov

Ob robu ganljive akcije za otroke: "Samo gnoj od človeka ..."

Tvit Zvonko Černač X/Zvone Černač
Nekdanji minister, zdajšnji poslanec in eden najvidnejših predstavnikov stranke SDS je premierja Goloba posredno primerjal z gnojem.

Zvonko Černač je v objavi na omrežju X komentiral udeležbo premierja Roberta Goloba in njegove žene Tine na slovesnosti ob blagoslovitvi vitrine v baziliki na Brezjah, ki so jo odprli v najbolj svetem delu te osrednje romarske cerkve v državi, v kapeli Marije Pomagaj.

V Marijinem svetišču je namreč potekala sveta maša za bolnike z rakom, ki jo je vodil rektor bazilike Robert Bahčič. Kot piše na uradni spletni strani svetišča, je Bahčič v uvodu pozdravil navzoče romarje, "še prav posebej gospo Tino Gaber Golob ter njenega soproga gospoda Roberta Goloba, ki so ju otroci z rakom povabili na nocojšnjo slovesnost."

"Med otroki z rakom je tudi njihova zlata ambasadorka, pevka, Rebeka Dremelj. Vsem iskrena hvala za prisotnost pri sveti maši, ki jo imamo vsak drugi petek v mesecu pri Mariji Pomagaj in jo darujemo za vse bolnike z rakom ter njihove svojce, domače in zdravstveno osebje. Vsi čutimo, da si vedno moramo stati ob strani, zlasti v času bolezni in preizkušenj, se podpirati z molitvijo, dobro besedo, z razumevanjem in spoštovanjem," je v pozdravnem govoru dejal Bahčič, v pridigi pa nato spregovoril "o pomenu nocojšnje svete maše in poti, ki je plišastega junaka Zlatka pripeljala k Mariji Pomagaj na Brezje."

Gre za eno od dveh plišastih igrač, ki jih je Tina Gaber Golob po posredovanju Inštituta Zlata pentljica na željo za rakom obolele deklice Enje aprila odnesla na inavguracijo novega papeža Leona XIV. v Vatikan. Papež je igrači tudi blagoslovil. Deklica Enja je kasneje plišastega kužka Zlatka predala patru Robertu z besedami, da naj mu najde mesto na Brezjah, kjer bi "pogumno pazil na vse otroke z rakom in njihove družine."

Na slovesnosti je bila tudi Enja, ki je izrazila veselje in upanje, ki ji ga je prinesel blagoslovljeni kužek iz Vatikana.

Černač premierja označil z gnojem

Nekdanji minister, dolgoletni poslanec, eden od treh podpredsednikov opozicijske stranke SDS in sam oče treh otrok Zvonko Černač pa dogodek vidi skozi drugačne oči. "Samo gnoj od človeka je sposoben rakave bolezni otrok izrabljati za politično propagando. Zgodovina pozna enega takih: nadel si je ime Hitler," je zapisal ob tvit na omrežju X.

Odzivi na njegov zapis v komentarjih zelo različni: nekateri se sprašujejo, kaj počne premier leve vlade z ženo v cerkvi in zakaj vodstvo Rimskokatoliške cerkve to dopušča, a povečini se nad zapisom poslanca zgražajo.

Predsednik SDS Janez Janša in ostalo vodstvo SDS se sicer pogosto udeležujeta maš ob različnih priložnostih.

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 46
  • malo 13:53 17.september 2025.

    Seveda nam je vsem jasno, da obstaja sovraštvo med poloma. In strinjam se z logiko, da če nisi kristjan, nimaš kaj delat v cerkvi. Ampak treba je upoštevat tudi to, da če si poročen, je treba it kdaj tudi kam ...prikaži več zaradi žene. Verjetno je imel Černač prehitre prste. Ali pa je počasne pameti.

  • Plavi-mil 08:59 16.september 2025.

    Itak, da je, se je mogoče poročil cerkveno ? Ne, zdaj pa hinavi in nabira politične točke na najbolj bolnih otrocih, doma naj poštima, ima tudi bolnega otroka.

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:32 15.september 2025.

    Kje je zdaj naš junak dežalak,ki je dobil od revežev 2 milijona,zdaj pa vse tiho je

Sorodne novice