Maribor. Zaradi poskusa uboja v bistveno zmanjšani prištevnosti bo 79-letni Milan Braunsberger naslednjih devet let preživel v zaporu.
Pomoč. “Polajžerjeva je zaradi številnih vbodov krvavela iz srčnega prekata. Če pomoč ne bi prišla pravočasno, bi bilo to zanjo usodno, saj so jo na operacijski mizi morali oživljati,” je pojasnil Erik Vrabič, sodni izvedenec medicinske stroke.
Petčlanski sodni senat, ki mu je predsedovala Iva Srednik, ga je namreč spoznal za krivega in pri izreku kazni v celoti upošteval predlog državnega tožilca Draga Šketa.
Pritožil se bo
Tjaša Vogrin, zagovornica obtoženega, je že napovedala pritožbo: “Okoliščine v zvezi s prištevnostjo obtoženega v času storitve kaznivega dejanja niso bile dovolj razčiščene.” Matej Kravos, sodni izvedenec psihiater, je namreč ugotovil, da je Braunsberger dejanje storil v stanju zmanjšane prištevnosti, saj ima organsko osebnostno motnjo zaradi poškodb možganov in alkohola ter sindrom zasvojenosti z alkoholom.
Sodbo sprejel brez besed
Obtoženi, ki je novembra v stanovanjskem bloku v Slovenski Bistrici s kuhinjskim nožem, dolgim najmanj deset centimetrov, večkrat zabodel 54-letno Roziko Polajžer, je včeraj znova poudaril, da sam takrat ni videl ali slišal ničesar, sodbo pa je sprejel mirno in brez besed.