Slovenija
21 ogledov

Razvoj, ne zapiranje

Dražen Levojevič, direktor brežiške bolnišnice napoveduje gradnjo prizidka za ce Žurnal24 main
Bolnišnica, Obnovili ginekološko ambulanto, dobili denar za intenzivno terapijo.

Splošna bolnišnica Brežice je končala dobrih 65 tisoč evrov vredno obnovo ginekološke ambulante in ambulante za nosečnice, ki so jo sofinancirale posavske občine.

Plusi in minusi Novorojenčki. V lanskem letu se je v brežiški bolnišnici rodilo okoli 500 novorojenčkov, letos jih bo skoraj sto manj.Čakalne dobe. V ginekološki ambulanti ni čakalne dobe, v ambulanti za bolezni dojk in mamografijo pa je 180 dni, a se bo po napovedih direktorja zaradi odobrenega prestrukturiranja programa skrajšala.

Nosečnice so zdaj ločene od ginekoloških pacientk, je zadovoljen predstojnik Zoran Šehovič, ki si čim prej želi tudi sodobnega ultrazvoka. Do leta 2012 naj bi prenovili še porodne sobe, oddelčne ambulante, prostore za osebje in sanitarije.

 

Gradili bodo terapijo
Čeprav se je pred časom govorilo o ukinjanju oddelkov in celo ukinitvi bolnišnice, direktor Dražen Levojevič napoveduje največjo bolnišnično naložbo v zadnjih letih – gradnjo prizidka za center intenzivne terapije. Naložba bo stala dva milijona evrov, od tega bo občina prispevala 800 tisoč, preostalo bo dalo ministrstvo za zdravje.

Prvih 400 tisoč evrov državnih sredstev je bolnišnica že začela črpati, center intenzivne terapije pa naj bi bil nared do prihodnje jeseni.

 

Gradnja se začenja z arheološkimi izkopavanji in vrtino za alternativni vir energije.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.