Slovenija
31 ogledov

Staršem je prekipelo

Jelki Fijavž (na fotografiji desno) očitajo kršitve pri oddajanju prostorov vrtc Žurnal24 main
Vrtec Najdihojca. Svet zavoda zaradi več domnevnih kršitev in zlorab zahteva razrešitev ravnateljice vrtca.

Ljubljana. Ravnateljici vrtca Najdihojca Jelki Fijavž očitajo, da za oddajanje prostorov vrtca v popoldanskem času ni sklenila najemnih pogodb, da je zlorabljala študentske napotnice, goljufala pri stroških, ki jih povrne Mestna občina Ljubljana (MOL), in da ni izvrševala sklepov sveta zavoda, je povedal vir, ki ni želel biti imenovan. Ravnateljica na te očitke ni odgovorila, ker je bila do danes odsotna. Sicer pa je svet zavoda vrtca, v katerem so trije predstavniki staršev, pet zaposlenih v vrtcu in trije predstavniki MOL, 8. septembra začel postopek razrešitve Fijavževe.

13. oktobra je prvi datum, ko lahko svet zavoda razreši Fijavževo.

Prijavili tudi inšpekciji
Poleg teh očitkov naj bi si ravnateljica, ki je na tem položaju od marca 2006, prilagajala ocene svojega dela, saj je pri samoocenjevanju vedno dobila maksimalno število točk. Ko je bila ocena odvisna od ur hospitacij (navzočnost pri strokovnem delu; op. a.), jih je imela največ, ko je potrebovala število donacij, jih je imela veliko, ker je v zameno za oddajanje prostorov prejemala donacije, je pojasnil vir. Zaradi dobre lastne ocene je tudi dobila nagrado. Poleg tega so na sejah sveta obravnavali pritožbe zaposlenih o mobingu, nekateri, ki jih je odpustila, pa so proti njej že vložili tožbe.

Svet jo lahko razreši
Postopek
. Svet zavoda vrtca je tisti, ki lahko razreši ravnateljico. A pred tem ji mora dati priložnost, da odgovori na očitke, o tem mora obvestiti mestni svet, kar je že storil, prav tako pa mora zaprositi za mnenje MŠŠ. Če minister v 30 dneh ne odgovori, lahko svet o razrešitvi odloči brez njega. Nato mora sklep o razrešitvi predati ravnateljici, zoper tega pa je možno sodno varstvo.

Zaradi vseh teh dogodkov je imel svet zavoda v dveh letih 21 sej, čeprav sta po navadi le dve na leto. O dejanjih Fijavževe je svet obvestil tudi vse inšpekcije, od šolske do delovne. "Prekipelo je vsem, staršem in zaposlenim. Čakamo le še, da prekipi MOL," je dejal vir.

Na MOL upajo na rešitev
Z nezadovoljstvom v vrtcu so na ljubljanski občini seznanjeni, zato so se z ravnateljico in predstavniki MOL v svetu zavoda tudi sestali. "Dogovorili smo se, da se celoten svet vrtca, ravnateljica in predstavniki MOL čim prej sestanemo. Takrat se bomo pogovorili o argumentih in razlogih za razrešnico ter skupaj poskušali poiskati za vrtec najbolj optimalno rešitev," je povedala Marija Fabčič, načelnica oddelka za predšolsko vzgojo in izobraževanje MOL. Sestanek naj bi bil kmalu po volitvah.

Trinajstega oktobra se bo tudi iztekel rok, ko bo moralo ministrstvo za šolstvo in šport (MŠŠ) dati svoje mnenje o zadevi. "Postopek še ni končan, zato je za kakršnekoli podrobnosti v zvezi s tem zdaj še prezgodaj," so odgovorili na MŠŠ.

 

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.