Slovenija
31609 ogledov

Na Dolenjskem pokalo kot na fronti: To so nam o streljanju razkrili policisti

Policija Profimedia
V naselju je zvečer odjeknilo več deset strelov, ljudje so prestrašeni. Govorili smo s policisti iz Novega mesta. Poglejte, kaj so nam povedali.

V romskem naselju Mihovica pri Šentjerneju je v torek zvečer odjeknilo več strelov, kar je med prebivalci povzročilo nemalo vznemirjenja. Dogajanje so očividci posneli in objavili na družbenih omrežjih, posnetki pa so se hitro razširili med Slovenci.

Policija potrdila: "Nekdo je streljal, zadevo jemljemo zelo resno"

Na Policijski upravi Novo mesto so za Žurnal24 potrdili, da so v torek zvečer prejeli več obvestil občanov o streljanju. Policisti so se po njihovih besedah nemudoma odzvali in preverili okoliščine.

"Po do sedaj zbranih obvestilih nihče ni bil poškodovan in prav tako nismo prejeli informacij o morebitni premoženjski škodi. Preiskava pa se še nadaljuje," so nam sporočili.

Zaradi interesa preiskave podrobnejših informacij trenutno ne razkrivajo. Za zdaj prav tako ne razkrivajo, kdo naj bi streljal in ali je bilo orožje zaseženo. "Ker je postopek še v teku in zaradi varovanja interesa preiskave, vam podrobnejših informacij žal ne moremo posredovati," pojasnjujejo.

Kot še dodajajo na Policijski upravi Novo mesto, policija takšne dogodke obravnava z največjo resnostjo: "Policija takšne dogodke obravnava z največjo resnostjo, pri čemer je naše glavno vodilo zagotavljanje varnosti ljudi ter strokovno in profesionalno vodenje postopkov." 

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 55
  • Avatar malonaokoli
    malonaokoli 08:23 28.avgust 2025.

    Vsi vemo da je zaradi vojne na Balkanu ogromno število Romov prišlo v Slovenijo ilegalno, postavljali so barake in kradli na okoli. Zakaj Policija ne popiše vseh prebivalcev na kritičnem okolju in jim Sodišče izda Sklep za trajni izgon iz ...prikaži več RSlovenije. Samo državljani z dokumenti naj ostanejo, a pod kontrolo, kaj delajo, kje se gibljejo...imamo sredstva in šolanje za prevzgojo.

  • Avatar mahatma2
    mahatma2 08:20 28.avgust 2025.

    SDS bo pozivala na oborožitev Slovencev, čeprav se ve da je to popolnoma narobe. Orožje naj posedujejo samo službe kjer brez njega ne gre. Civilno prebivalstvo nima kaj imeti in rabiti orožja v svoji posesti. Se strinjam s tistim ki ...prikaži več je napisal , da naj specialci poiščejo orožje v romskih naseljih in po potrebi ponavljajo dokler je treba, Enako velja za ostalo prebivalstvo . Absolutno pa za SDS drhal , ki ni dosti boljša kot te romske skupnosti.

  • Avatar MK_NSFW
    MK_NSFW 08:11 28.avgust 2025.

    predlagam, da imata Golob in Gabrova tam poroko.