V nedeljo dopoldne je v skladišču podjetja Spar na Letališki ulici v Ljubljani izbruhnil obsežen požar. V intervenciji je sodelovalo 377 gasilcev s pomočjo 94 gasilskih vozil. Poleg Gasilske brigade Ljubljana so bile na terenu še vse prostovoljne operativne gasilske enote iz sestave javne gasilske službe Ljubljana, poveljstvo Gasilske zveze Ljubljana in enote za podporo vodenju.
Požar je bil pogašen šele popoldne, vplival pa je tudi na onesnaženost zraka. Na Arsu so namreč opravili meteorološke meritve, ki so pokazale šibke vetrove iz severnih in severovzhodnih smeri v popoldanskem času, zato je imel požar v skladišču Spara na Letališki cesti v Ljubljani največji vpliv na onesnaženost zraka na območjih južno in jugozahodno od požara (Fužine, Štepanjsko naselje, Kodeljevo, Moste).
Danes so ravni delcev na vseh merilnih mestih nizke, zato vpliva požara v Ljubljani ni več zaznati.
V Sparu pravijo, da so vse njihove trgovine odprte in delujejo nemoteno. "V primeru, da bo mogoče kak izdelek trenutno nedostopen, prosimo kupce za razumevanje," so sporočili. Zagotovili so tudi, da so vsi izdelki, ki so na policah, varni. "Izdelke, ki so bili v skladišču, kjer je prišlo do požara, smo takoj izločili iz prometa, in noben izdelek, ki je bil kakorkoli izpostavljen požaru, dimu ali gašenju, ne bo prišel na prodajne police," so sporočili.
Do požara je v nedeljo prišlo v delu objekta, kjer obratuje Sparova pekarna, nato pa se je razširil tudi na druge dele skladišča. V izmeni je bilo takrat 40 sodelavk in sodelavcev, na srečo nihče ni bil poškodovan.
Vzrok požara še ni znan, del objekta, v katerem je bila pekarna, pa je zelo poškodovan.