Slovenija
447 ogledov

To bi kupovali Slovenci, če bi imeli veliko denarja

Denar, evri, štetje denarja Boštjan Tacol
Če bi Slovenci imeli veliko denarja, bi imeli Samsunga, poslušali bi U2 ali Adele in si v živo ogledali tekme NK Maribor in FK Barcelona.

Gre za ugotovite najnovejše raziskave, ki jo je v januarju pri nas izvedla švicarska raziskovalna hiša Icertias s sedežem v Zürichu.

Slovenski državljani in državljanke so bili v najnovejši raziskavi QUDAL – QUality meDAL vprašani, kaj bi kupovali in uporabljali, če ob nakupu denar ne bi predstavljal popolnoma nobene težave in bi pri odločanju o nakupu in porabi upoštevali izključno in samo kakovost.

Kot so zapisali raziskovalci tovrstna raziskava daje popolnoma novo podobo slovenskega trga in razkriva razmišljanja lokalnih državljanov o vrednostih in kakovosti, ki so jim na voljo, ter na kakšen način jih oni prepoznajo in vrednotijo.

Prvo raziskavo o kakovosti Qudal so Švicarji že opravili leta 2014, zadnji rezultati kažejo nekatere zanimive spremembe, ugotavljajo švicarski raziskovalci.

Namesto iPhona bi v rokah raje držali Samsunga

Izbiranje mobilnega telefona | Avtor: Profimedias Profimedias
Zastavljeno vprašanje v tej kategoriji je bilo: "Navedite ime proizvajalca mobitela, ki po vaši osebni izkušnji ali izkušnji vaših bližnjih ponuja absolutno najvišjo kakovost na slovenskem trgu:"Letos je največ vprašanih na prvo mesto pred vsemi drugimi blagovnimi znamkami mobilnih telefonov postavilo Samsung. V prejšnji raziskavi je bil najpogostejši odgovor na to vprašanje Apple.

Najboljši in najkakovostnejši

mercator barcaffe | Avtor: Saša Despot Saša Despot
Prvo mesto kakovosti domačih znamk so v okviru drugih kategorij, ki so bile raziskovane so zavzeli Barcaffè (instant kava), Gorenjka (čokolada), Argeta (pašteta), Union (pivo s sadnim okusom), Dana (sadni sirup), NLB (banka), Mercator (maloprodajna trgovska veriga), Nutella (sladki namaz), Eta (konzervirano sadje), Ljubljanske mlekarne (mlečni namaz), Radenska (gazirana mineralna voda), Fructal (sadni sok), Afrodita (šampon za lase), Žito (prepečenec), Adidas (športna obutev), Mobitel (mobilni operater), Telemach (ponudnik interneta), WMF (jedilni pribor) itd.

Tini se je pridružil Peter

Sport 02.04.2014 pokal Slovenije, polfinale, povratna tekma Olimpija - Maribor,  | Avtor: Saša Despot/Žurnal24 Saša Despot/Žurnal24

Smučarka Tina Maze, ki ji je leta 2014 pripadel naziv najkakovostnejše športnice, si letos prvo mesto v tej kategoriji deli s smučarskim skakalcem Petrom Prevcem - oba sta dobila enako število glasov anketiranih.

V kategoriji "Najkakovostnejši športni klub na svetu (neodvisno od športa)" je prvo mesto zasedel FC Barcelona, medtem ko je za državljane Slovenije "Najkakovostnejši športni klub v Sloveniji (neodvisno od športa)" še naprej NK Maribor.

Sport: 25.03.2006, Siddharta, Tomi Meglic, smucanje, smucarski pokal, Kranjska g | Avtor: Ivan ZupicSport: 25.03.2006, Siddharta, Tomi Meglic, smucanje, smucarski pokal, Ivan ZupicSport: 25.03.2006, Siddharta, Tomi Meglic, smucanje, smucarski pokal,

Siddharta izrinila Modrijane

Razlike v kulturoloških preferencah so vidne v rezultatih iz kategorij glasbe. Pri tujih glasbenih skupinah je tokrat prvo mesto po kakovosti zasedla irska skupina U2, pri domačih pa je slavila Siddharta, potem ko je leta 2014 je v tej kategoriji zmagovalno mesto pripadlo Modrijanom.

Med posameznimi glasbenimi izvajalci pa so prebivalci Slovenije na prvo mesto po kakovosti tokrat uvrstili Adele, medtem ko je v tej kategoriji pred dvema letoma prvo mesto zasedla Tina Turner.

Gorenje kot visokokavostna bela tehnika

Eno od vprašanj je bilo, kateri proizvajalec bele tehnike in gospodinjskih aparatov zagotavlja absolutno najvišjo raven kakovosti. V tej kategoriji so slovenski državljani na prvo mesto postavili Gorenje.