Slovenija
2 ogledov

Türk izbira veleposlanike

Turk_512_AFP Žurnal24 main
Predsednik Danilo Türk je danes na lastno pobudo začel pogovore s štirimi kandidati za veleposlanike. S kandidati se je sestal tudi zato, da dobi od njih določene informacije.

Predsednik Danilo Türk se je odločil informacije na neposreden način pridobiti tudi zato, ker bo opravil vsebinsko presojo, ali gre za ustrezne osebe za predstavljanje slovenske države v tujini. O konkretnih imenih v uradu predsednika danes niso želeli govoriti, saj se predsednik danes še ne bo odločil katerega od kandidatov bo potrdil. Skrivnost ostaja tudi, kdaj in koga od kandidatov za veleposlanike bo predsednik morda še sprejel.

Vlada je pred časom potrdila odpoklic več dosedanjih veleposlanikov in imenovanje novih veleposlanikov, ki pa jih predsednik republike ni želel potrditi. Ta vladi očita, da ti predlogi z njim niso bili ustrezno usklajeni. Do zaostritve zapleta je prišlo, ko so se nekateri veleposlaniki še pred uradnim odpoklicem predsednika vrnili v Slovenijo. Z zunanjega ministrstva so takrat sporočili, da jim je prenehal štiriletni mandat in da jim ministrstvo zato niti ne more več zagotavljati veleposlaniške plače.

Predsednik Türk je nato pred desetimi dnevi vendarle podpisal odlok o odpoklicu veleposlanikov iz Bratislave, Kijeva, Washingtona, Haaga, Bruslja, Moskve, Koebenhavna, Berlina in Londona. Namesto veleposlanikov so na čelu slovenskih veleposlaništev v omenjenih mestih sedaj odpravniki poslov.

Komentarjev 1
  • Cindyuy4162 05:45 21.junij 2025.

    🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲