Slovenija

Več brezposelnih, več stečajev

010608_delavec_kovinar_istock Žurnal24 main
Bonitetna hiša Dun&Bradstreet (D&B) napoveduje, da se bosta brezposelnost in število stečajev v Sloveniji povečala.

V največji svetovni bonitetni hiši sicer ocenjujejo, da je politično okolje v Sloveniji stabilno, začelo naj bi se tudi postopno okrevanje gospodarstva. Pritisk bodo povzročile napovedane reforme in ukrepi, s katerimi želi Slovenija med drugim znižati proračunski primanjkljaj.

Nespremenjeni rejting
Po ocenah analitikov D&B banke ostajajo v dobri kondiciji, ekonomska politika je zdrava, delovna sila dobro usposobljena, korupcija obvladljivo nizka, Slovenija pa ima tudi dobre poslovne stike, tako z Zahodom kot z Vzhodom. D&B februarja ni spremenila ratinga nobeni državi. Slovenski rating je ostal DB2c, kar pomeni nizko tveganje.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.