Slovenija

Vlada po zadnjih dveh letih sporočila: Reševanja je konec

letališče brnik Saša Despot
Na brniškem letališču sta v zgodnjih jutranjih oziroma dopoldanskih urah pristali šesto in sedmo letalo z evakuiranimi slovenskimi državljani, ki sta v petek odleteli iz Dubaja in Omana. To sta bila zadnja evakuacijska leta, ki ju je država organizirala iz Dubaja in Omana, so sporočili iz vladnega urada za komuniciranje.

Po pojasnilih vladnega urada Slovenija pri evakuaciji pomaga tudi drugim evropskim državam in je proste sedeže na letih ponudila tudi njihovim državljanom.

Ker so bili na zadnjih letih poleg slovenskih tudi evropski državljani, bo točno število evakuiranih slovenskih državljanov znano po končani evakuaciji, so napovedali.

Po njihovih zagotovilih si vlada in pristojne službe prizadevajo, da še preostale slovenske državljane čim prej varno pripeljejo v domovino.

Prvo letalo s slovenskimi potniki je v sredo zvečer na brniško letališče prispelo iz omanske prestolnice Maskat, kamor so jih pred tem z avtobusi prepeljali iz Dubaja. V četrtek sta nato pristali dve letali družbe FlyDubai, ki sta prileteli iz Dubaja, pa tudi drugo letalo iz Maskata. V petek zjutraj je na brniškem letališču pristalo še peto letalo s slovenskimi državljani, popoldne pa še eno letalo družbe FlyDubai. Tega poleta ni organizirala država, temveč naj bi šlo za komercialni let.

Obrambni minister Borut Sajovic je petek za STA ocenil, da evakuacija Slovencev, ki so po sprožitvi napadov ZDA in Izraela na Iran in zaradi posledične zaostritve varnostnih razmer obtičali na Bližnjem vzhodu, poteka uspešno in se nagiba v zaključno fazo. Po njegovih napovedih bosta danes proti Ljubljani danes poleteli še dve letali iz Rijada.

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 10
  • Ender3 14:20 07.marec 2026.

    Sta včeraj hamburger Logar in Černeč povedala koliko je stalo reševanje v njihovi vladi.Nihče pa ni, vprašal koliko je stal kerozin in vse letalske in letališke storitve pred 4 leti.Znajo manipulirst javnost z številkami medtem, ko se vladniki ne znajo ...prikaži več postavit z kontraargumenti.Sploh pa oboji ne znajo presojat kovidno histerijo z neposrednim vojnim stanjem..Opozicija in demokrati pač ne priznavajo ničesar kar je trenutna vlada po/storila. 4 leta puslušamo eno in isto ploščo kako je vse zanič

  • Avatar Mia23m
    Mia23m 13:28 07.marec 2026.

    I⁠š⁠čе⁠š d⁠ek⁠le z⁠a e⁠no n⁠o⁠č💋? D⁠ob⁠rod⁠oš⁠l⁠i - www.sex21.fun

  • Avatar MS
    MS 11:26 07.marec 2026.

    rd2dmk2 in Garancija, kolikšna je za vaju še sprejemljiva cena za rešitev človeškega življenja? Ali lahko povesta cifro? Pri kateri po vama previsoki ceni bi vidva pustila ljudi umreti? Ali lahko povesta cifro?