Slovenija
3 ogledov

Zastrupili smo Italijane

Kombinacija avgustovskih neviht in toplega vremena je odprla gobarsko sezono. (F Žurnal24 main
V tržaški bolnišnici Cattinara so v zadnjem tednu sprejeli šest oseb, zastrupljenih z gobami, ki so jih kupili v Sloveniji.

Najprej družina z dvema otrokoma, potem mlad par. Vsega skupaj se jih je nabralo šest, ki so se zatekli po pomoč v tržaško bolnišnico. Razlog – zastrupitev z gobami neznane vrste.

Družina jih je kupila v Sloveniji, pri nekom, ki ji je ponujal na priložnostni stojnici ob cesti, mati pa je nato strupene gobe nevede pripravila družini za kosilo. Drugi so jih jedli v eni od restavracij na Hrvaškem.

Vsem pa je skupno, da jim je po tem, ko so se najedli, najprej postalo slabo, nato so bruhali, imeli trebušne krče in diarejo, vtelo se jim je, pa tudi močno so se znojili.

Strokovnjaki opozarjajo, da se lahko pri nekaterih vrstah gob, piše Il Piccolo, prvi simptomi zastrupitve pokažejo tudi šele 30 ur po zaužitju.

Gob naj bi bilo sicer kar 40 tisoč različnih vrst, le kakšnih deset pa je smrtno nevarnih, še piše tržaški dnevnik. Ocenjuje tudi, da nadzor nad gobami, ki jih prodajajo v Sloveniji, ni zadosten.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.