Slovenija

Združitev štirih hotelov na Obali

Na koncu bo združitev pripomogla h kakovostnejšim storitvam, je v sporočilu za j Žurnal24 main
Hoteli Piran, Metropol Group in HTP Simonov zaliv so potrdili priključitev k hotelom Bernardin. Stane Valant, predsednik nadzornega sveta hotelov Bernardin, je združitev pozdravil.
"Konkurenca v turizmu se zaostruje, zahteve trga, gostov so vse večje in tem zahtevam se morajo prilagajati tudi ponudniki turističnih storitev, ki se sicer soočajo z vse težjimi ekonomskimi pogoji, zaradi rasti cen energentov, hrane in drugih stroškov. Ker vseh teh zvišanih stroškov ne morejo premostiti s preprostim dvigovanjem cen, kajti gostje tega ne bi sprejeli, je treba iskati dodatne rezerve in sinergije," je v izjavi za javnost zapisal Stane Valant.

Po njegovem so sklepi današnje Skupščine Hotelov Bernardin, d. d.,  zaključek celotnega formalnopravnega procesa odločanja o pripojitvi treh družb h družbi Hoteli Bernardin, d. d., s čimer Hoteli Bernardin postajajo največji posamični ponudnik turističnih storitev v Sloveniji, kar nedvomno pomeni pomembno etapo v njegovem razvoju. Vse to bo na koncu prispevalo ne samo k večji kakovosti storitev, ampak, kot upa Valant, tudi k večji prepoznavnosti celotne destinacije.

Delnica vredna 7,61 evrva

Delničarji družb Hoteli Piran, Metropol Group in HTP Simonov zaliv so se v četrtek strinjali s pripojitvijo k družbi Hoteli Bernardin, pripojitev pa je potrdila tudi skupščina prevzemne družbe. Osnovni kapital prevzemne družbe se bo povečal za 32,1 milijona evrov na skoraj 67 milijonov evrov.

Hoteli Bernardin bodo izdali 7.688.314 novih delnic, do katerih bodo upravičeni delničarji prevzetih družb. Poštena tržna vrednost delnice Hotelov Bernardin je izračunana v višini 7,61 evra.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.