14 ogledov

10 golov, en Kopitarjev, a poraz

"Eleven" je dal drugi gol Kraljev od štirih, a tekmec jih je dal kar šest. (Foto Žurnal24 main
Los Angeles Kings so v noči na petek izgubili proti oslabljenim St. Louis Bluesom (4:6). Anže Kopitar je imel gol in podajo. Kralji so odločilna gola dobili v zadnjih treh minutah.

St. Louis Blues so bili brez šestih branilcev, vključno z odličnim Erikom Johnsonom, pa so vseeno s 6:4 premagali Los Angeles Kings. Alex Steen je za vodstvo s 5:4 zadel vsega dve minuti in 53 sekund pred koncem zadnje tretjine, nakar je z igralcem več zmago domačih 59 sekund pred koncem potrdil David Backes. "Zaradi poškodb se ne smilimo sami sebi. Ko se ozrem po slačičnici, ne vidim igralca, ki nocoj ne bi igral dobro," je dejal Steen, ki je na zadnjih petih tekmah zbral sedem točk.

Vsaj kar se tiče strelov na gol v zadnji tretjini, so bili Kings boljši nasprotnik (12 proti sedem), a vratar Ty Conklin se ni dal. Zaustavil je tudi izjemno priložnost Kopitarja za vodstvo Kraljev. "Vseh 60 minut bi morali igrati konstantno. Ne smemo si dovoliti obrambne napake, kot smo si jo za 4:5," je dejal Kopy.