32 ogledov

Američani preživeli brazilski triler

Kevin Durant Alex Garcia
1/20
Avstralija je z impresivno predstavo nadigrala Nemčijo (78:43), popoldne pa je Srbija - že z Milošem Teodosićem - visoko ugnala Jordanijo. ZDA po pravem trilerju le prek Brazilije (70:68).

Košarkarji Brazilije so pred sredino tekmo proti Sloveniji poslali resno opozorilo varovancem Memija Bečirovića. Na tekmi proti ZDA so bili Južnoameričani namreč boljši nasprotnik in bi na koncu skorajda "ukradli" zmago ameriškim zvezdnikom. Marcelo Huertas je imel pri 70:68 napad (vsaj) za izenačenje in ob prekršku zgrešil, nato pa zapravil že prvi prosti met. Drugega je namenoma zgrešil, dobil odbito žogo in jo poslal do Leandra Barbose, ki pa je ob gozdu ameriških rok zgrešil ob zvoku sirene. Američani so srečno ušli zanki, s 27 točkami pa je spet blestel Kevin Durant. Pri Brazilcih je največ točk dosegel Marcus Vieira (16).

V skupini A je Avstralija je odigrala odlično tekmo proti Nemčiji in že na začetku napravila delni izid 12:0, v prvem polčasu pa Nemcem dovolila borih sedem točk. Po delnem izidu 12:1 v zadnjih treh minutah tretje četrtine je bilo pred zadnjimi desetimi minutami že 62:31. Patrick Mills je dosegel 16 točk in dodal sedem podaj, Aleksandar Marić se je ustavil pri 15 točkah. Srbska izbrana vrsta zlahka opravila z Jordanijo. V moštvo "plavih" se je vrnil prej kaznovani Miloš Teodosić, razpoloženi pa so bili Marko Kešelj, Nemanja Bjelica, Duško Savanović in Kosta Perović. Ritem so držali tudi igralci s klopi. Srbija si je tako zagotovila drugo zmago na prvenstvu, v sredo proti Avstraliji pa bo popolna, saj bo znova v ekipi tudi "metalec stolov" Nenad Krstić. V tej skupini ima za zdaj dve zmagi tudi Argentina. To zvečer čaka Angola in zanje ne bi smela biti prevelik zalogaj.