19 ogledov

Američani rekordni na 4x400, Šutejeva 10.

Kyle Clemons, David Verburg, Kind Butler, Calvin Smith sopot štafeta EPA
Ameriška štafeta na 4 x 400 metrov je zadnji dan dvoranskega svetovnega prvenstva v atletiki sklenila s svetovnim rekordom. Tina Šutej je v finalu skoka s palico skočil 4,55 metra in osvojila deseto mesto.

Petindvajsetletna Tina Šutej je v finalu skoka s palico zadnji dan 15. atletskega dvoranskega svetovnega prvenstva v poljskem Sopotu zasedla deseto mesto s 4,55 metra, letvico na višini 4,65 m pa je trikrat podrla. Američani so v zadnji disciplini SP postavili nov svetovni rekord v štafeti 4 x 400 m (3:02,13). Tekli so Kyle Clemons, David Verburg, Kind Butler in Calvin Smith. To je bil tudi edini tovrstni dosežek v treh dnevih tekmovanj.

Američani so končali tudi na prvem mestu na preglednici medalj (osem zlatih, po dve srebrni in bronasti), sledili so Rusi (tri zlate, po dve srebrni in bronasti), več kot eno zlato pa so si pritekli le še Etiopijci na tretjem mestu (po dve zlati in srebrni ter ena bronasta medalja).

Med atleti sta zadnji dan prvenstva izida sezone na svetu dosegla Rus Ljukman Adams v troskoku (17,37 m), na 60 m ovire pa Američan Omo Osaghae (7,45). Na 800 m je naslov ubranil Etiopijec Mohammed Aman (1:46,40), na 3000 m je slavil Kenijec Caleb Mwangangi Ndiku (7:54,94), v skoku v višino pa Katarec Mutaz Essa Barshim (2,38 m).

Američanka Chanelle Price je za zmago na 800 m postavila najboljši čas dvoranske sezone (2:00,09), kar je na 60 m uspelo tudi Jamajčanki Shelly-Ann Fraser-Pryce (6,98) in štafeti ZDA na 4 X 400 m (3:24,83).

V skoku s palico je zmagala Kubanka Yarisley Silva (4,70 m), na 3000 m Etiopijka Genzebe Dibaba (8:55,04), v skoku v daljino pa Francozinja Eloyse Lesueur (6,85 m).