Na prvem treningu na veliki napravi na OI v Whistlerju je bil najdaljši olimpijski prvak iz male skakalnice Švicar Simon Ammann. Slovenci niso skakali. Manjkali tudi Gregor Schlierenzauer in nemška reprezentanca.
Skakalci so v sredo v Whistlerju opravili trening na veliki skakalnici. V močno okrnjeni konkurenci je bil v prvi seriji s 139 metri najdaljši Norvežan Anders Bardal, v drugi seriji Finec Janne Happonen, ki je pristal pri 141 m, v zadnji pa olimpijski prvak z male naprave Švicar Simon Ammann, ki je s 143 m dosegel tudi največjo daljavo dneva.
Slovenski skakalci se tako kot še nekateri, med njimi tudi bronasti s prve tekme Avstrijec Gregor Schlierenzauer in nemška reprezentanca, treninga niso udeležili.
Ob že omenjenih so bili na treningu med najboljšimi še Avstrijca Andreas Kofler in Wolfgang Loitzl, Norvežan Anders Jacobsen in Poljak Adam Malysz.