12 ogledov

Ammannu zmaga, Mežnarju dosežek kariere

Simon Ammann je zmagovalec tekme v Lillehammerju. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Švicar Simon Ammann je zmagovalec tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v Lillahemmerju. Robert Kranjec je bil 14., Mitja Mežnar pa 17.

Švicar Simon Ammann (277,1 točke) je zmagovalec tretje letošnje posamične tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v Lillehammerju. Drugi je bil Finec Harri Olli (267,6), tretji pa Francoz Emmanuel Chedal (265). Robert Kranjec (235,8) je v finalu s sedmega nazadoval na 14. mesto, Mitji Mežnarju (223,4) pa je s 17. mestom uspel dosežek kariere.

Peter Prevc, ki je na sobotni tekmi ob svojem prvencu v svetovnem pokalu osvojil točke in zasedel 22. mesto, je tokrat za las ostal brez finala na 31. mestu. Dobro je v kvalifikacijah za uvrstitev na tekmo sicer skočil tudi Primož Pikl, ki je imel 15. dosežek, a so ga pozneje diskvalificirali zaradi neustreznega dresa.

Svetovni pokal bi se moral nadaljevati naslednji konec tedna v češkem Harrachovu, a so prireditelji zaradi toplega vremena tekmi že odpovedali. O morebitni zamenjavi se bodo pri Mednarodni smučarski zvezi (FIS) odločili v sredo, 9. decembra.