26 ogledov

Kaj se dogaja s Kopitarjem?

anže kopitar los angeles kings Profimedias
Moštvo Los Angeles Kings še vedno ni razjasnilo ozadja poškodbe slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja, ki se v drugi tretjini tekme s St. Louisom ni več pojavil na klopi.

Anže Kopitar, najkoristnejši igralec ekipe iz mesta angelov, se je poškodoval 19. februarja na tekmi s St. Louisom.

Slovenski hokejist je na ledu preživel nekaj minut, nato pa ga je trener pred iztekom uvodnega dela potegnil iz igre.

Kopitar se na začetku druge tretjine ni več pojavil na klopi.

Po prvih informacijah naj bi utrpel poškodbo spodnjega dela telesa, vendar za zdaj ni jasno, kakšne so njene razsežnosti in kdaj naj bi se Kopi vrnil na ledene ploskve.

Kopitar je posledično moral izpustiti tekmo z Nashville Predators, ki so jo Kralji dobili po podaljšku z izidom 2:1. Slovenski reprezentant je pred tem zaigral na vseh 57 tekmah letošnje sezone.

Od poškodbe gležnja, ki jo je utrpel marca 2011, je zaigral na 406. od 410. tekem Los Angeles Kings bodisi v rednem delu sezone bodisi v končnici.

''On je naš najboljši igralec, tako da je to velika izguba'' je pred obračunom s Predatorji dejal Dustin Brown.

Po poročanju novinarke LA Times, Lise Dillman, se Kopitar ni udeležil jutranjega ogrevanja v Nashvillu.

V taboru dvakratnih zmagovalcev Stanleyjeva pokala za zdaj molčijo, sporočili so le, da o Kopitarjevem zdravstvenem stanju presojajo iz dneva v dan.

Resda ne gre za natančno zdravstveno poročilo, kot je ironično opozorila Dillmanova, a upanje, da bi se slovenski hokejist kmalu vrnil na led, ostaja.