23 ogledov

Anže proti Mattu – na loteriji dobil Kopy

Tim Jackman, Rob Scuderi in Jonathan Quick
1/11
V noči na nedeljo je Anže Kopitar z Los Angeles Kings gostoval pri kanadskem Slovencu Mattu Stajanu in njegovih Calgary Flamesih. S 4:3 so po kazenskih strelih zmagali Kralji. Naša brez zadetka.

Liga NHL je izenačena kot že dolgo ne. Los Angeles Kings so sezono začeli odlično in bili tik pod vrhom, a nato januarja zdrsnili v spodnjo polovico razpredelnice zahodne konference. Zdaj jim gre spet na boljše. Na zadnjih šestih tekmah so osvojili 11 od možnih 12 točk in se prebili na osmo mesto Zahoda, ki vodi v končnico. A do konca rednega dela imajo še 29 tekem in prav vse je še možno. Imajo 60 točk, kar je le osem manj od drugouvrščene ekipe Zahoda, Detroit Red Wingsov, in na drugi strani le sedem točk prednosti pred trenutno 14. ekipo konference St. Louis Blues.

Ob porazu Detroit Red Wingsov z 0:3 proti Nashville Predatorsom je Jan Muršak igral vsega tri minute.

V soboto jih je čakalo težko delo v Calgaryju, saj so imeli domači Flames niz šestih zaporednih zmag. Z golom Justina Williamsa, njegovima dvema podajama in uspešno izvedenim kazenskim strelom so prekinili niz kanadske ekipe in jih z zmago 4:3 tudi prehiteli na lestvici Zahoda (za točko). Nesrečnik v dresu Flamesov je bil Jay Bouwmeester, ki je v sedmem nizu kazenskih strelov zadel prečko. Neuspešen je bil tudi Anže Kopitar, ki je streljal mimo gola. Pred tem je v rednem delu v 23 minutah trikrat sprožil na gol Miikke Kiprusoffa. Brez enega samega strela na gol pa je tekmo končal kanadski Slovenec Matt Stajan.