14 ogledov

Anže z golom pomagal do 6:4

Anže Kopitar je zabil svoj osmi gol v sezoni. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Los Angeles Kings so na sedmi tekmi sezone zmagali še petič. Na srečanju s Colorado Avalanche so oboji pustili odklenjena gola. S 6:4 so zmagali Kralji, Anže Kopitar je dal en gol (svoj drugi v sezoni).

Naš powerplay se nam je že večkrat obrestoval. To je zelo pomembno.
Anže Kopitar
Los Angeles Kings so na najlepši možni način nadaljevali niz gostujočih tekem. Colorado Avalanche so v Pepsi Centru v Denverju premagali s 6:4. Ob izenačenju na 4:4 je sedem minut pred koncem za vodstvo gostov zadel Brad Richardson. Tri minute kasneje je tekmo odločil s svojim tretjim zadetkom. To je njegov prvi hat-trick in dosegal ga je proti nekdanjemu moštvu. Enega od šestih zadetkov za Kralje je v 12. minuti prve tretjine (za vodstvo 2:1) dal Hrušičan Anže Kopitar. Pri domačih sta s po dvema goloma in podajo izstopala Paul Stastny in Milan Hejduk.

Za tretji poraz Avalancha na zadnjih štirih tekmah se je kar sam okrivil vratar Craih Anderson, ki je dobil nekaj poceni zadetkov: "Očitno je, da nisem bil dovolj dober. Ekipo sem pustil na cedilu. Zaslužijo si mnogo več." Kopitar je v prvi izjavi po tekmi izpostavil, da so bile ključne minute z igralcem več: "Ne zgodi se pogosto, da dobiš osem minut pred koncem pet minut igralnega časa z igralcem več. Gol Richardsona je bil tako zelo pomemben. Naš powerplay se nam je že večkrat obrestoval. To je zelo pomembno."