24 ogledov

Barça dobila tudi rokometno LP

Barça se po nogometni veseli še zmage v finalu rokometne Lige prvakov. (Foto: EP Žurnal24 main
Rokometaši Barcelone so sedmič zmagali v evropski Ligi prvakov. Na finalni tekmi zaključnega turnirja so premagali Ciudad Real s 27:24. V tekmi za tretje mesto je HSV ugnal Rhein-Neckar Löwen s 33:31.
Barcelona je sedmič zmagala v tem elitnem klubskem tekmovanju na stari celini, najboljša je bila tudi v letih 1996, 1997, 1998, 1999, 2000 in 2005. Za zmago je prejela ček v višini 250.000 evrov.

Privrženci katalonskega športnega velikana Barcelone so v teh dneh zares lahko ponosni na svoje vrhunske športnike. V soboto zvečer so nogometaši Barcelone - po zmagi nad angleškim Manchester Unitedom s 3:1 - na slovitem londonskem stadionu Wembley četrtič zmagali v Ligi prvakov, le dan kasneje pa so za novo veselje poskrbeli njihovi rokometni kolegi, ki so na zaključnem turnirju v Kölnu v finalni tekmi premagali Ciudad Real s 27:24 (14:10).

Varovanci trenerja Xavierja Pascuala so zelo zrelo odigrali končne dvoboje v evropski Ligi prvakov. V osmini finala so izločili madžarski Veszprem, v četrtfinalu lanskega zmagovalca in njihovega rablja na lanski finalni tekmi - nemški Kiel, v sobotnem polfinalu pa še enega nemškega predstavnika - Rhein-Neckar Löwen. V finalnem obračunu so si Katalonci prvo otipljivo prednost priigrali v sami končnici prvega polčasa. V 22. minuti je bilo 10:10, nato pa so naredili delni izid 4:0 in na odmor odšli s prednostjo štirih golov (14:10). V drugi polovici tekme so imeli škarje in platno v svojih rokah, z golom Alberta Rocasa so v 44. minuti povedli z 22:15. Deset minut kasneje so ravno tako imeli lepo prednost šestih golov (26:20) in zmagovalec je bil odločen.

V katalonski ekipi je vratar Danijel Šarić zbral kar 21 obramb, najbolj učinkovit igralec dvoboja pa je bil Danes Jesper Brian Noddesbo z osmimi goli. Sergej Rutenka, nekdanji slovenski reprezentant in igralec Celja Pivovarne Laško, je dosegel tri gole. Pri Ciudad Realu sta bila strelsko najbolj učinkovita Poljak Mariusz Jurkiewicz in Makedonec Kiril Lazarov. Oba sta dosegla po pet golov, vratar Jose Hombrados pa je obranil 16 strelov.

2004/2005: Barcelona

Rokometaši iz Hamburga so na sobotnem polfinalnem obračunu visoko izgubili proti španskemu Ciudad Realu, v malem finalu pa so novi nemški prvaki premagali tekmece iz Mannheima in sezono v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju končali na tretjem mestu. HSV je silovito začel tekmo in v peti minuti povedel s 4:0, Rhein-Neckar Löwen pa v svoji oblasti držal vse do 50. minute, ko je islandski zunanji igralec "levov" Olafur Stefansson izenačil na 27:27. V razburljivi končnici je bilo več svežine na strani rokometašev iz Hamburga, ki so le tri minute pozneje povišali na 31:28, kar je bilo dovolj za končno zmago. V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit na polfinalnem obračunu povsem nebogljeni francoski krožni napadalec Bertrand Gille s šestimi goli, pri poražencih pa je Stefansson dosegel sedem golov.