17 ogledov

Barça ob koncu ugnala Bayern, Nachbar soliden

Boštjan Nachbar Robin Benzing Barcelona Bayern Evroliga EPA
Košarkarji Barcelone so težje od pričakovanj doma premagali Bayern (83:81), Boštjan Nachbar je za Katalonce dosegel 9 točk ob dobrem metu iz igre. CSKA je visoko slavil v Berlinu, do pričakovanih domačih zmag so prišli še Panathinaikos, Real Madrid, Nižni Novgorod in Fenerbahče.

Košarkarji Bayerna so v katalonski prestolnici nudili dober odpor, Barcelona se je morala za zmago boriti vse do konca (83:81). Pri domačih je bil najbolj učinkovit Američan Justin Doelmann z 19 točkami, 16 sta jih dosegla Ante Tomić in Brad Oleson, 12 jih je dodal Juan Carlos Navarro. Pri gostih je Nihad Đedović dosegel 19 točk, 16 jih je dodal John Bryant.

Boštjan Nachbar je na parketu preživel 14 minut in vpisal devet točk in tri skoke. Za dve je nekdanji slovenski reprezentant zadel oba meta iz igre, izza črte 6,75 je poskusil dvakrat in enkrat zadel, natančen pa je bil tudi ob obeh prostih metih.

V skupini C je doma zmagal tudi Panathinaikos proti poljskemu Turowu (84:77), Grki so imeli celotno srečanje kontrolo nad rezultatom. Uspešen dan favoritov v tej skupini je dopolnil Fenerbahče, ki je po zaslugi bolje odigrane končnice na domačem igrišču ugnal Emporio Armani (77:74).

Prva zmaga Novgoroda

V skupini A je Real Madrid po preobratu v tretji četrtini uspel zmagati proti Žalgirisu (80:71), Nižni Novgorod pa je vpisal premierno zmago v Evroligi proti italijanskem Dinamu (88:86).

Edini preostali petkov dvoboj je bil odigran v skupini B. Moskovski CSKA je brez večjih težav slavil na gostovanju pri berlinski Albi (68:84), najbolj zaslužni za zmago Rusov so bili Saša Kaun, Miloš Teodosić in Sonny Weems.