24 ogledov

Barcelona brez strela na gol

Leo Messi, Weligton EPA
Barcelona je bila popolnoma nemočna na gostovanju pri Málagi. Real Madrid je na uvodni tekmi 5. kola doma visoko s 5:1 premagal Elche.

Nogometaši Málage so na tekmi 5. kola La Lige na domači zelenici povsem zaustavili tekmece iz Barcelone. Katalonci, ki kljub remiju brez zadetkov ostajajo na vrhu španskega prvenstva, na tekmi sploh niso sprožili na gol Andaluzijcev.

V tekmi brez pravih priložnosti so bili gostitelji sicer bližje zmagi. Po golu je namreč resneje zadišalo le v 70. minuti, ko je precej z leve strani iz prostega strela poizkusil Luis Alberto, vratar gostov Claudio Bravo pa je žogo uspel potisniti v vratnico. V 83. minuti bi si moral domači branilec Weligton bržkone prislužiti rdeči karton, saj je za vrat zagrabil Lea Messija in ga odrinil, a se je sodnik zadovoljil le z rumenim kartonom.

Branilec naslova Atletico se je prav tako precej namučil na gostovanju pri Almeríi, a je po uri igre zmago nogometašem iz Madrida prinesel že s svojim tretjim zadetkom v tej sezoni branilec Miranda. Brazilec je zadel z glavo po podaji iz kota. Atletico je sploh prvič v La Ligi v gosteh ugnal Almerío in tako poskrbel za 100. zmago Dieaga Simeoneja na klopi madridskega moštva.

Učinkoviti Ronaldo

Že v torek je Real Madrid doma s štirimi zadetki Cristiana Ronalda odpravil Elche. Ta je sicer v 15. minuti povedel iz sumljive enajstmetrovke, ki jo je zakrivil prav Portugalec, a to domačih ni zmedlo. Že do polčasa so bili gostitelji trikrat uspešni, mrežo gostov je načel Gareth Bale, Ronaldo pa je najprej zadel prav tako iz čudno dosojene najstrožje kazni, uspešen pa je bil še z glavo po podaji Marcela. Priložnosti za Real so se vrstile še naprej, a se je nekajkrat izkazal gostujoči vratar Manu Herrera

Cristiano Ronaldo Real Madrid Elche  | Avtor: EPA EPA
Večina reči se je zgodila v prvem delu igre, tempo je namreč v drugem polčasu precej padel. Ob koncu dvoboja je Ronaldo ponovil vajo iz prvih 45 minut, še enkrat je namreč zadel iz enajstmetrovke, končni izid pa je postavil v sodnikovem podaljšku dvoboja. Elche razen dobrega začetka tekme ni pokazal veliko.

Portugalski zvezdnik je v treh dneh sicer zabil kar sedem ligaških golov, v štirih prvenstvenih tekmah, eno je izpustil zaradi lažje poškodbe, pa se je med strelce vpisal že devetkrat. Štiri zadetke je do zdaj zbral tudi Bale. Valižan in Portugalec sta v petih kolih zabila 13 golov, dva več kot celotno moštvo Barcelone. Katalonci sicer še niso prejeli zadetka.