21 ogledov

Benki prvič v tretjem krogu mastersa

aljaž bedene masters miami EPA
Aljaž Bedene, najvišje uvrščeni Slovenec na svetovni teniški jakostni lestvici ATP, je napredoval v tretji krog turnirja ATP v Miamiju z nagradnim skladom več kot 5,6 milijona ameriških dolarjev.

Ljubljančan je v drugem krogu s 6:7 (5), 7:5 in 6:3 premagal 27. nosilca Vašeka Pospišila, Čeha, ki igra za Kanado. Bedene, ki je bil v prvem krogu boljši od Tajvanca Jimmyja Wanga z 1:6, 6:2 in 6:4. se bo za preboj v osmino finala mastersa pomeril z Nemcem Benjaminom Beckerjem. Velenjčanka Katarina Srebotnik pa se bo v paru s Čehinjo Kveto Peschke pomerila v osmini finala ženskih dvojic s Hrvaticama Darijo Jurak in Mirjano Lučić-Baroni.

Štiriindvajsetletni Bedene, 119. igralec na svetu, je v prvem medsebojnem dvoboju po dveh urah in 25 minutah premagal leto dni mlajšega Pospišila, ki je na 28. mestu lestvice ATP. Podobno kot v prvem krogu je ponovno izgubil prvi niz, le da tokrat šele v podaljšani igri. V drugem je tako kot v uvodnem nizu dobil vse servisne igre in odvzel eno tekmecu za izenačenje, v odločilnem tretjem nizu pa je igral najbolje in prišel do zmage.

Njegov naslednji tekmec bo Becker, ki je na glavni turnir prišel namesto poškodovanega Argentinca Juana Martina Del Potra. V drugem krogu je po dveh urah in 22 minutah ugnal Američana Ryana Harrison s 7:5, 3:6 in 7:6 (2).

Španec Rafael Nadal, prvi igralec sveta, je Avstralca Lleytona Hewitta, ki je tudi že bil na čelu lestvice ATP, odpihnil s 6:1 in 6:3. Nekdanja in aktualna številka ena svetovnega tenisa sta se pomerila prvič po štirih letih, Nadal pa je dobil še šesti zaporednih obračun in zdaj v medsebojnih dvobojih vodi s 7:4. Švicar Stanislas Wawrinka, tretji nosilec, je ugnal Španca Daniela Gimeno-Traverja s 6:0, 3:6 in 6:3.

Šarapova in Williamsova naprej

Med tenisačicami, ki so igrale tretji krog, sta se v nadaljevanje po težkih bojih uvrstili prva igralka sveta Američanka Serena Williams in Rusinja Marija Šarapova, četrta nosilka. Slednja je potrebovala kar devet zaključnih žogic za zmago, preden je po skoraj treh urah strla odpor Čehinje Lucie Šafarove in zmagala s 6:4, 6:7 (7) in 6:2. Tri nize je za zmago v dvoboju s Francozinjo Caroline Garcio (6:4, 4:6, 6:4) potrebovala tudi Williamsova, ki je lani osvojila že šesti turnirski naslov v Miamiju.