47 ogledov

Boj za veliki globus: razlika le 23 točk!

lindsey vonn EPA
Tina Weirather je zmagovalka petega letošnjega superveleslaloma za dekleta. Smučarka iz Lihtenštajna je za 57 stotink premagala Laro Gut, tretje mesto je osvojila Lindsey Vonn (+0,64).

Tina Weirather je z odlično vožnjo na superveleslalomu z La Thuilu ugnala vso konkurenco in se prvič v letošnji sezoni povzpela na najvišjo stopničko. Njena zmaga je minila v senci internega dvoboja Lindsey Vonn in Lare Gut, ki se borita za veliki kristalni globus.

Gutova je bila tokrat sedem stotink hitrejša od svoje tekmice in z drugim mestom prepolovila zaostanek za Vonnovo., ki zdaj znaša le 23 točk.

Na startu superveleslaloma so bile tudi tri Slovenke. Prva je nastopila Ilka Štuhec, ki je zaostala 1,95 sekunde in osvojila solidno 12. mesto. Točke svetovnega pokala je vknjižila tudi Maruša Ferk na 27. mestu (+4,26), medtem ko je Vanja Brodnik za las zgrešila uvrstitev med najboljšo trideseterico (+4,47).

"Nisem pričakovala, da bom na vseh treh tekmah med dobitnicami točk. Po drugi strani pa bi lahko kakšen dan še kaj več iztržila. Lahko rečem, da so bile vse tri tekme težke. Prvi dan sem imela temo, po številki 30 je bilo zelo težko voziti v takšni vidljivosti. V soboto je bilo za vse enako, proga je bila malo v boljšem stanju, bolje so jo pripravili, a še vedno je bilo težko. Danes pa je bila borba, bila je kar 'razrukana' proga, a sem se dokaj dobro našla. Zelo dobro sem smučala v zgornjem delu, tudi v tehničnem, v bistvu sem v vseh odsekih prikazala dobro smučanje,'' je povedala Štuhčeva.

''Edino, kar se je danes zgodilo na dveh koncih izstopa iz tehničnih zavojev v ravnino, je to, da sem tam naredila manjšo napako, preveč sem spustila in izgubila hitrost, tako da bi bila lahko mogoče nekaj mest višje. A moram biti zadovoljna, ker je bilo kar težko. Zdaj sem osvojila točke že v štirih disciplinah. Tudi to mi veliko pomeni, daje pozitivnost za naprej. Me pa zdaj čakajo še trije tedni zelo pomembnih tekem, tako da bo še kar pestro,'' je dodala 25-letna Slovenjgradčanka.

V skupnem seštevku svetovnega pokala vodi Vonnova, ki ima 23 točk prednosti pred Gutovo. Smučarki zasedata prvo in drugo mesto tudi v posebnem seštevku discipline, kjer ima Američanka (420) 79 točk več od švicarske izzivalke (341).