87 ogledov

Bole najboljši med Slovenci

Maximiliano Richeze
Kolesarji so začeli z dirko po Turčiji.

Argentinski kolesar Maximilano Richeze iz ekipe Quick-Step Floors je zmagovalec prve etape dirke svetovne serije po Turčiji. Richeze je po 150 kilometrih v Konyi dobil sprint glavnine, drugi je bil Irec Sam Bennett, tretji Luksemburžan Jempy Drucker.

primož roglič Kolesarstvo Šport Andersenu Pariz-Tours, Roglič sedmi v Italiji

Najboljši Slovenec je bil 46. Grega Bole, član Bahrain-Meride je prišel v cilj v času zmagovalca. Na dirki, ki se bo končala v nedeljo, dirkata še dva Slovenca, oba sotekmovalca Boleta. Domen Novak je na 97. mestu zaostal 26 sekund, David Per na 108. mestu pa 42 sekund.

Na račun bonifikacijskih sekund na cilju ima Richeze v skupnem vodstvu štiri oziroma šest sekund prednosti pred Bennettom in Druckerjem.

V sredini 154,1 kilometra dolgi etapi med Alanyo in Antalyo bodo novo priložnost iskali sprinterji, saj gre za ravninsko preizkušnjo.