14 ogledov

Bole ni zdržal med ubežniki, etapa Beñatu

Benat Intxausti Valloire Ivrea Giro d'Italia dirka po Italiji EPA
Španec Beñat Intxausti je po dnevu premora zmagovalec 16. etape kolesarske dirke po Italiji. Kolesar Movistarja je bil po 238 km od Valloira do Ivree v ciljnem sprintu trojice, ki se je "odlepila" dva km pred ciljem, najhitrejši in je prišel do prve etapne zmage. Italijan Vicenzo Nibali (Astana) je še za eno noč zadržal rožnato majico vodilnega.

Beñat Intxausti je bil v sprintu boljši od Estonca Tanela Kangerta na drugem in Poljaka Przemysława Niemieca na tretjem mestu, slovenskih kolesarjev ni bilo v ospredju. Večji del etape, kar 180 km, je bil med ubežniki tudi Grega Bole (Vacansoleil), vendar ni zdržal ritma in končal na 73. mestu. Luka Mezgec (Argos) je bil danes 70., oba z Boletom pa sta za najboljšimi zaostala za 9:19 minute.

Tretji slovenski kolesar na dirki Robert Vrečer (Euskaltel) je zaostal še slabi dve minuti več in etapo končal na 114. mestu, v skupni razvrstitvi pa je z 91. mestom najboljši Slovenec na letošnjem Giru.

Vincenzo Nibali je skupaj z glavnima tekmecema za skupno zmago, Avstralcem Cadelom Evansom in Kolumbijcem Rigobertom Uránom v cilj prikolesaril v glavnini s 14-sekundnim zaostankom. Evans za Nibalijem zaostaja 1:26 minute, Uran pa 2:46 minute.

Največji osmoljenec dneva je bil Italijan Mauro Santambrogi, ki je bil pred 16. etapo na skupno četrtem mestu, danes pa je izgubil več kot dve minuti. V sredini 17. etapi italijanske pentlje bodo tekmovalci prekolesarili 214 km med Carvaggiom in Vincenzo.