18 ogledov

Boom v rumenem, Brajkovič 17.

Nizozemski kolesar Rabobanka Lars Boom je dobil prolog. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
V Saint-Jean-de-Mauriennu se je s 5,4 kilometra dolgim prologom začela kolesarska dirka Dauphine Libere. Uvodno vožnjo na čas je dobil nizozemski kolesar Rabobanka Lars Boom.
Nemški kolesar
Linus Gerdemann je zmagovalec dirke po Luksemburgu. Po petih etapah je imel le dve oziroma tri sekunde prednosti pred Francozoma Alexandrom Geniezom in Tonyjem Gallopinom. Edini slovenski predstavnik Borut Božič je z zaostankom treh minut in šestih sekund zasedel 42. mesto.

Lars Boom je bil tri sekunde hitrejši od Kazahstanca Aleksandra Vinokurova in šest od Britanca Bradleya Wigginsa. Prvi favorit dirke Avstralec Cadel Evans je bil z zaostankom devetih sekund sedmi, branilec in slovenski adut Jani Brajkovič (RadioShack) pa je zasedel 17. mesto, zaostal je 15 sekund. Kristijan Koren (Liquigas) je bil z zaostankom 23 sekund 56., Jan Tratnik (Quick Step) z zaostankom 34 sekund 103., Grega Bole pa se je z zaostankom 42 sekund uvrstil na 140. mesto. Že v ponedeljek bo na sporedu težka etapa od Albertvilla do Saint-Pierre-de-Chartreusea v dolžini 144 kilometrov.