81 ogledov

Borussia izločila Bayern, Real in Barca zanesljiva

Ousmane Dembélé EPA
Nogometaši dortmundske Borussie so slavili eno najbolj sladkih zmag. V polfinalu nemškega pokala so premagali Bayern.

Dvoboj na Bayernovem stadionu Allianz Arena je v 74. minuti z lepim strelom odločil 19-letni Francoz Ousmane Dembélé, ki je dokončal preobrat gostov.

Dortmundčani so na tekmi sicer povedli v 19. minuti, ko je v polno zadel Marco Reus, a so gostitelji že do polčasa odgovorili z dvema zadetkoma. Med strelce sta se vpisala Javier Martinez in nekdanji član dortmundskega kluba Mats Hummels. Bavarcem je dobro kazalo vse do 69. minute, ko je za izenačenje poskrbel Pierre-Emerick Aubameyang, le nekaj minut kasneje pa je delo dokončal francoski najstnik.

Četa Thomasa Tuchela se bo v finalu 27. maja v Berlinu pomerila z Eintracht Frankfurtom. Ta je v torek po streljanju enajstmetrovk izločil Borussio.

Tottenham ohranja stik s Chelseajem

V Angliji so bile odigrane nekatere zaostale tekme, londonski Tottenham pa z minimalno zmago nad Crystal Palacom še vedno diha za ovratnik Chelseaju. Mestni tekmec Spursov je v torek zabeležil tri točke proti Southamptonu, za enak izkupiček Tottenhama na neugodnem gostovanju pa je tokrat z bombo od daleč poskrbel Christian Eriksen. Nogometaši s severnega dela Londona so zdaj pri 74 točkah, toliko jim v Premier League doslej še nikoli ni uspelo osvojiti. V sezoni 2012/13 so zbrali 72 točk, a takrat osvojili le peto mesto.

Namučil se je tudi Arsenal, ki je do zmage prišel še kasneje kot njihov najbolj osovražen tekmec. Topničarji so dominirali proti aktualnim prvakom iz Leicestra, a poti do mreže niso in niso našli. V 87. minuti pa je na robu kazenskega prostora sprožil Nacho Monreal, žoga bi zletela mimo vrat, a je zadela gostujočega branilca Roberta Hutha in končala v mreži.

Barca in Real izjemno učinkovita

V Španiji sta se do zmag v 34. kolu sprehodila tako Barcelona kot Real Madrid. Katalonci so doma gostili že odpisano Osasuno in slavili s 7:1. Lionel Messi je zabil še 501. in 502. gol v dresu Barce, do prvega zadetka v svojem 319. nastopu za Katalonce pa je prišel Javier Mascherano. Argentinec je na tekmi najprej zatresel vratnico, kasneje pa so mu soigralci prepustili izvajanje enajstmetrovke.

Osem zadetkov so videli tudi gledalci na tekmi med Deportivom in Realom. Pri slednjem je bilo v prvi enajsterici kar devet igralcev, ki niso začeli zadnjega dvoboja z Barcelono. Zinedine Zidane se je odločil spočiti Cristiana Ronalda, Gareth Bale je poškodovan, Sergio Ramos pa je odslužil tekmo prepovedi. Njihova odsotnost se ni poznala.

Neprijeten poraz pa je tokrat doživel Atletico Madrid. Ta je gostil Villarreal, Jana Oblaka pa je v 92. minuti premagal Roberto Soriano. Še tretjo tekmo v prvi postavi je po prihodu nekdanjega angleškega reprezentanta Tonyja Adamsa na klop Granade odigral Rene Krhin, a znova ostal brez točk. Tokrat je bila boljša Malaga.