20 ogledov

Boston spet v igri

Montreal Canadiens : Boston Bruins 2:4
1/6
Po dveh bolečih porazih v končnici severnoameriške lige NHL na domačem ledu so se hokejisti Boston Bruins z zmago v gosteh proti Montreal Canadiens vrnili med žive.

Boston je v dvorani Bell Centre v Montrealu slavil zmago s 4:2. David Krejci in Nathan Horton sta se med strelce vpisala že v uvodni tretjini, vratar Tim Thomas pa je zaustavil 34 strelov.

V drugi tretjini je za goste zadel še Rich Peverley, Chris Kelly pa je 25,6 sekunde pred koncem dodal še zadetek v prazna vrata in s tem postavil končni izid. Na tretji tekmi se je v ekipo vrnil kapetan kosmatincev Zdeno Chara, ki je sobotni obračun izpustil, saj so ga zaradi dehidracije zadržali v bolnišnici.

Za Montreal sta zadela Andrej Kosticin in Tomaš Plekanec, vratar Carey Price pa je zbral 21 obramb. Kljub porazu Boston v seriji še vedno vodi z 2:1 v zmagah.