117 ogledov

Branilci naslova nemočni v Velikem jabolku

Mike Zibanejad NY Rangers Mike Zibanejad.
New York Rangers so na domačem terenu visoko premagali aktualne prvake lige NHL Tampa Bay Lightning (4:0).

Ekipa New YorkRangers je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma visoko premagala branilce naslova Tampa Bay Lightning, bilo je 4:0. Igralci Washington Capitals so proti New Jersey Devils s 3:4 doma klonili po podaljšku, a z 48 točkami ostajajo na čelu lige. Po točko manj imata Carolina in Tampa, s 46 točkami sledijo hokejisti Floride in Rangers.

Vsa omenjena moštva, tudi 25. na lestvici New Jersey, so iz vzhodnega dela lige, na zahodnem so s 45 točkami skupno šesti v ligi Vegas Golden Knights. Ti so v Las Vegasu s 4:5 klonili po podaljšku v dvoboju z Winnipeg Jets.

Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja so na 18. mestu zahoda in bodo v noči na petek na naslednji tekmi gostili Nashville Predators. Kings so na petem mestu pacifiške skupine s 37 točkami, dve manj ima Winnipeg, peti v centralni skupini. Na prvi tekmi Jets po dveh tednih, pet tekem je bilo odpovedanih zaradi okužb z novim koronavirusom, je odločilni zadetek dosegel Kyle Connor po dveh minutah in 39 sekundah podaljška.

Vratar gostov Connor Hellebuyck je zbral kar 42 obramb, Mattias Janmark pa je za Vegas dvakrat zadel v zadnji tretjini, tudi izenačujoči gol devet sekund pred koncem rednega dela.

Šved Mika Zibanejad je v New Yorku dosegel tri gole, Chris Kreider tri podaje, edini preostali gol na tekmi pa je zabil Ryan Strome. Ruski vratar Igor Šesterkin je ubranil vseh 38 strelov dvakratnih zaporednih prvakov lige iz Tampe. Ti so v strelih nadigrali tekmece, ruski vratar ekipe iz Floride Andrej Vasilevskij je zaustavil 17 strelov domačih, vendar je bil tokrat Šesterkin nepremagljiv, kar je izpostavi tudi trener Tampe Jon Cooper.

Tudi hokejisti iz ameriške prestolnice so klonili na domačem ledu. Srečanje je s svojim drugim golom po dveh minutah in 56 sekundah podaljška odločil Švicar Nico Hischier, ki je pred tem še dvakrat podal za zadetek. Damon Severson je za domače dosegel gol in podajo, vratar Mackenzie Blackwood pa je za tretjo zmago v nizu New Jerseyja, vse so bile dosežene z golom razlike, zaustavil 27 strelov gostiteljev.

Dve tekmi sta se končali s 5:1 za goste; Boston Bruins so v Detroitu nadigrali Red Wings, Calgary Flames pa Chicago Blackhawks. Na srečanju v Pittsburghu je bilo 13 golov, Penguins so San Jose Sharks premagali z 8:5. Za osmo zmago v nizu pingvinov sta po tri gole dosegla Evan Rodrigues in Bryan Rust. Igralci Colorado Avalanche so s 4:2 odpravili Anaheim Ducks.

Izidi:
New York Rangers - Tampa Bay Lightning   4:0
Detroit Red Wings - Boston Bruins        1:5
Pittsburgh Penguins - San Jose Sharks    8:5
Colorado Avalanche - Anaheim Ducks       4:2
Washington Capitals - New Jersey Devils  3:4 (podaljšek)
Vegas Golden Knights - Winnipeg Jets     4:5 (podaljšek)

2. Nashville     20  11    2  101:89    42
3. Minnesota     19  10    2  116:98    40
4. Colorado      18   8    2  119:93    38
5. Winnipeg      15  11    5   95:91    35
6. Dallas        15  12    2   82:85    32
7. Chicago       11  17    4   74:108   26
8. Arizona        6  21    3   63:117   15