12 ogledov

Brazilci tretjič na vrhu sveta odbojke

veselje proslavljanje slavje
1/13
Še tretjič zapored so Brazilci osvojili naslov svetovnih prvakov. V finalu so bili mnogo premočni za Kubance (3:0). Srbi po zmagi nad Italijani (3:1) že prej do bronaste kolajne.

Brazilska odbojkarska reprezentanca je še tretjič zapored osvojila naslov svetovnega prvaka. Dvakratni olimpijski prvaki in srebrni na zadnjih igrah v Pekingu so v finalu prvenstva v Italiji premagali Kubo s 3:0 (22, 14, 22). Tretje mesto so osvojili Srbi, ki so v malem finalu s 3:1 ugnali gostitelje.

Izbranci Igorja Kolakovića, novega trenerja blejskega ACH Volleyja, so v malem finalu s 3:1 (21, 20, -26, 19) premagali gostitelje v glavnem mestu Rimu. Po dveh porazih v boju za tretje mesto je tako Srbom vendarle uspelo osvojiti drugo odličje na svetovnih prvenstvih. Prvega so osvojili leta 1998, ko so izgubili finale. V srbski vrsti je bil z 22 točkami spet najučinkovitejši Ivan Miljković, pri Italijanih jih je Simone Parodi dosegel 18. Matej Černic za italijansko vrsto ni igral.