20 ogledov

Brez Faka in Mariča ni šlo

Takole se je v cilju zgrudil zmagovalec. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Brez obolelih Jakova Faka in Janeza Mariča se slovenska moška biatlonska reprezentanca na 10 kilometrov ni ravno izkazala. Najboljši je bil Klemen Bauer na 41. mestu. Zmagal je Norvežan Lars Berger.

Norvežan Lars Berger je zmagovalec sprinterske preizkušnje biatloncev za svetovni pokal v Ruhpoldingu. Berger, ki ni zgrešil nobene tarče, je na deset kilometrov dolgi progi za 21,7 sekunde ugnal Francoza Martina Fourcada (0), tretji pa je bil Rus Ivan Čerezov (+23,8/0).

Slovenci niso osvojili točk. V odsotnosti obolelih Jakova Faka in Janeza Mariča je bil še najboljši Slovenec Klemen Bauer (+2:00,9/3) na 41. mestu in se uvrstil na zasledovalno tekmo. Niti to pa ni uspelo Vasji Rupniku (+2:51,3/4), ki je bil 68., in Petru Doklu (+3:36,1/2), ki je pristal na 80. mestu.